Ma być czysto

Spotkanie z Anną Cieplak

Z Anną Cieplak, autorką książki Ma być czysto, rozmawiać będzie Magdalena Łuczyn (Krytyka Polityczna).

17 stycznia, wtorek, godz. 18.00, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Przejmująca powieść o Polsce, jakiej prawie nie znamy. O brudzie prowincji, gdzie o być albo nie być może zadecydować złośliwa plotka. O dorosłych, którzy są bardziej bezradni niż dzieci. I dzieciach, które muszę dźwigać odpowiedzialność dorosłych. Jakby życie nie było wystarczająco trudne, nad losem ich wszystkich czuwa zmęczony kurator, wielkie państwo polskie.

ma-byc-czysto-anna-cieplakO książce:

Mieć piętnaście lat to jak cierpieć na nieuleczalne zaburzenia urojeniowe. Każdą uwagę na swój temat analizuje się po sto razy, kompleks wyrasta na kompleksie, a wszystko, co fajne, jest zabronione. Oliwia boi się, że zaszła w ciążę z Chomikiem o grzywce Biebera. Czy z powodu pechowego wypadu do sklepu, gdy jej kolegów przyłapano na kradzieży batonów, wyląduje w ośrodku? Julii to raczej nie grozi, jest z lepszego osiedla. Nie jest jednak pewna, czy w sercu Usziego wygra z żołnierzami wyklętymi, ani nawet, czy by tego chciała. Magda, macocha Julii, próbuje pomóc Oliwce, ale trudno wsadzić kij w szprychy bezlitosnej biurokratycznej machiny, tym bardziej, gdy samej się żyje bez papierów i na umowie śmieciowej.

Anna Cieplak – animatorka kultury, aktywistka miejska, autorka książki (Zaufanie, 2015), na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą (od 2009 w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie) nagrodzona za działalność w zakresie kultury przez MKiDN (2014), stypendystka w ramach programu „Aktywność obywatelska” (2015).

patronaty ma być czysto anny cieplak

Data

17 STY 2017

Czas

18:00
Galeria Labirynt

Miejsce

Galeria Labirynt
Lublin

Opis

Galeria sztuki współczesnej z siedzibą przy ul. ks. J. Popiełuszki 5 w Lublinie.