ZEBRALIŚMY ŚRODKI NA PÓŁKOLONIE DLA 15 DZIECI Z CIESZYNA!

cieszyn-wakacje-dziekujemy

Każde dziecko zasługuje przecież na wakacje!

A dzięki Waszemu wsparciu 15 dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” będzie mogła nieodpłatnie spędzić dwa tygodnie wakacji w twórczy sposób, który zapewni im wielostronny rozwój w przerwie od szkoły, poprzez udział w warsztatach teatralnych, choreograficznych, scenograficznych oraz animacji poklatkowej.

Dopełnieniem zajęć artystycznych będą warsztaty rowerowe, Rodzinny Rajd im. Marii Wardasówny oraz piknik, który przygotujemy wspólnie z dziećmi. W tym roku chcemy pokazać, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, wręcz przeciwnie, mogą  stać się ciekawą i rozwijającą przygodą.

Spektakl, który przygotujemy przyczyni się do popularyzacji postaci Marii Wardasówny, a tym samym podkreśli rolę kobiet w budowaniu historii naszego miasta.

Zapewnimy dzieciom bezpłatne wakacje.

Pomóż nam się rozpędzić!

Cieszyn w Białowieży
Fot. Rafał Soliński
Cieszyn w Białowieży
Fot. Rafał Soliński

W poprzednich latach dzięki Waszej ofiarności dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej mogły spędzić wakacje nad morzem, w górach oraz w Puszczy Białowieskiej. Odwiedziły wiele interesujących miejsc, miały okazję poznać pasjonujących ludzi, ale również wziąć udział w warsztatach teatralnych, których efektem były dwa spektakle: „Rozmowy przy zbieraniu borówek” (2016) oraz „Drzewostan”(2017).

W tym roku zainspirowani historią związanej ze Śląskiem Cieszyńskim pisarki, pilotki i emancypantki Marii Wardasówny, która jako pierwsza dziewczyna w swojej rodzinnej wsi opanowała jazdę na rowerze, pierwsza kobieta na Śląsku jeździła motorem, a druga w Polsce pilotowała samolot, postanowiliśmy w terminie od 6 do 19 sierpnia zrealizować teatralne półkolonie dla 15 dzieci w Cieszynie.

Chcemy aby  historia Wardasówny stała się punktem wyjścia teatralnej opowieści o tym jakie znaczenie mają dla dzieci współcześnie odwaga i upór, bez których Wardasówna niczego nie mogłaby osiągnąć oraz jaką rolę w naszej kulturze odgrywa sport, również w kontekście wyrównywania szans chłopców i dziewczynek.

Premiera powstałego podczas półkolonii spektaklu plenerowego „Maryśka i maszyny”  odbędzie się 19 sierpnia. Cieszyn, którego ulice wiele lat temu pokonywała na swoim motocyklu Wardasówna, stanie się naturalną scenerią widowiska.

Zapraszamy do odwiedzenia nas na facebooku.

Podstawowe koszty wyjazdu

Dzięki dotacji z programu „Lato w Teatrze” sfinansujemy wynagrodzenia dla prowadzących warsztaty oraz koszty techniczne związane z przygotowaniem spektaklu.

Brakowało nam pieniędzy na:

Wyżywienie: 7200 zł (dzienny koszt wyżywienia jednego dziecka to ok. 40 zł za osobę/za dzień),
Ubezpieczenie uczestników projektu: 400 zł (ok. 20 zł/osobę)
Uzupełnienie apteczki: 300 zł
Organizacja rajdu im. Marii Wardasówny oraz pikniku: 1000 zł
Organizacja dwudniowej wycieczki w góry: 2100 zł (koszt uczestnictwa jednej osoby: 140 zł)

Średnio koszt półkolonii dla 1 dziecka wynosi 720 zł

Zebraliśmy 15467,20 zł

Wszystkie dodatkowe środki przeznaczymy na zajęcia dla dzieci z Cieszyna.

Za wszelkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

Zespół Świetlicy KP w Cieszynie

Dorzuć się!

Przelew tradycyjny na konto O!Świetlicy:

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
50 1750 0009 0000 0000 3987 3664
Bank BGŻ BNP Paribas SA, ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa
Tytuł przelewu: „Darowizna na cele statutowe”

Wpłata z zagranicy:

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
PL 50 1750 0009 0000 0000 3987 3664
Bank BGŻ BNP Paribas SA, ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa
Tytuł przelewu: „Darowizna na cele statutowe”
SWIFT: RCBWPLPW

Wpłata na konto walutowe / transfer in EUR or USD:

Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
Bank BGŻ BNP Paribas SA, ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa
PL 28 1750 0009 0000 0000 3987 3575 (USD)
PL 06 1750 0009 0000 0000 3987 3583 (EUR)
SWIFT: RCBWPLPW
Tytuł przelewu: „Darowizna na cele statutowe”

**
Regulamin dostępny jest tu.

Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego, ul. Jasna 10, lokal 3, 00-013 Warszawa.
Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu obsługi dokonywanych wpłat i we własnym celu marketingowym (podstawa przetwarzania danych to wykonywanie obowiązków wynikających z przepisów o rachunkowości oraz realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów w postaci promowania naszych produktów i usług).
Twoje dane będą przetwarzane przez okres 5 lat od końca roku, w którym dokonałeś wpłaty (realizacja przepisów o rachunkowości), a następnie do czasu ew. zgłoszenia przez Ciebie sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby dokonać wpłaty. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

O!ŚWIETLICA: Zobacz galerię zdjęć (fot.Rafał Soliński)

Fot. Rafał Soliński

Święto Cieszyńskiej Wenecji

Cieszyn w Białowieży

Święto Cieszyńskiej Wenecji