Kroniki opętanej

Fragment thrillera obyczajowego Artura Nowaka „Kroniki opętanej”. Wstrząsająca historia, pokazująca, co nam grozi w świecie, którym rządzą kapłani.
tailpiece

Oświecenie albo niekończąca się historia

Pokazywana w warszawskim MSN do niedzieli wystawa „Czym jest oświecenie?” podejmuje bardzo ciekawą próbę obrony etosu i sensu oświecenia w wieku XXI.
pantera-plansza-6

Dziecięce koszmary i koszmarnie wielki kosmos

Możecie uwierzyć mi na słowo i zaryzykować 99 PLN, żeby dowiedzieć się, czemu „Pantera” Brechta Evensa nie jest książką dla dzieci, ale naprawdę warto ją mieć. Albo czytać dalej.
kolektyw-szechiny

Kolektyw Szechiny. Czytaj między wierszami

Od kilku lat czytamy publicznie scenariusze, które powstają na kanwie książek napisanych przez kobiety i dotyczą ważnych dla kobiet kwestii.Kolektyw Szechiny

Czerwcowe nowości Wydawnictwa Krytyki Politycznej

„Kroniki opętanej” Artura Nowaka, „Dziękuję za świńskie oczy” Dariusza Gzyry, poprawione i poszerzone wydanie „Gejerelu” Krzysztofa Tomasika.red.

Janicka: Kamienie na szaniec

Fragment książki „Festung Warschau” opublikowanej w 2011 roku przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej.

Sipowicz: Kodeinowy Białoszewski

Paranarkotyczne substancje i niemaskowany homoseksualizm – jak bardzo to przypomina bitników. Fragment „Encyklopedii polskiej psychodelii” Kamila Sipowicza.

Babcia 19 i sowiecki sekret

Wszystko to wydarzyło się bardzo blisko domu babci Agnette, lepiej znanej w Praia do Bispo jako Babcia 19. To było w czasach, które starsi określają mianem Dawniej.