Kraj

szpital

Ukryte koszta outsourcingu

Na przykładzie outsourcingu usług takich jak sprzątanie, pranie czy dostarczanie jedzenia w szpitalach widać, jakie są konsekwencje wdrażania idei „taniego państwa”.
Fot. mrhayata, flickr.com

Drogi alimenciarzu, tu Twoje dziecko [list]

Do 18. roku życia mimo tego, że miałam świadomość, że nie płacisz alimentów i robi to za Ciebie państwo, dzięki wspaniałej kobiecie, mojej mamie, nie interesowało mnie to, jak odbywa się ich przyznawanie. Sara Sitko

Zdarza się, że prowadzący wychowanie do życia w rodzinie wstydzą się słowa „seks”

Żyjemy w bardzo konserwatywnych czasach, ale ich plusem jest aktywizacja rodziców, którzy mogą być motorem ważnej zmiany – mówi Aleksandra Józefowska, koordynatorka grupy edukatorów seksualnych Ponton.Marta Knaś

Nie ufaj Ryszardowi, czyli najntisy Teraz!

Petru jest jak Szyszko ekonomii politycznej: z niewzruszoną pewnością siebie głosi idee, które cywilizowany świat dekadę temu uznał za skamieliny intelektualne.
Marsz dla klimatu w Katowicach, COP24. Fot. Jakub Szafrański

Fotorelacja: Marsz dla klimatu w Katowicach

Kilka tysięcy osób przeszło w sobotę ulicami Katowic w Marszu dla Klimatu – proteście przeciwko opieszałości rządów w walce z globalnym ociepleniem.

Sylwia Spurek: Przywróćmy głos wszystkim kobietom

Kobiety z niepełnosprawnościami, choć znajdują się w grupie szczególnie narażonej na przemoc, w tym przemoc domową, są niewidoczne w przepisach i niezauważane przez polityków i polityczki.

policja

Niemczyk: Czy Polsce grozi terroryzm?

Ośrodki analityczne, specjalizujące się w ocenie zagrożenia terrorystycznego, wpisują w rubryce „Polska”: „Brak zagrożenia” albo „Nie dotyczy”.

Demonstracja ruchów pro-choice w Dublinie, 2012. Fot. William Murphy

Aborcja to wybór [rozmowa]

Dziś Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji. W niedzielę z tej okazji ulicami Warszawy przejdzie marsz pro-choice. Z jego organizatorkami rozmawia Marta Knaś.

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki, Anna Zalewska. Fot. Krystian Maj / KPRM

300plus: PR dobry, polityka gorsza

Rząd podejmuje „prospołeczne” decyzje brzemienne w finansowe skutki – jak 500+ czy obniżenia wieku emerytalnego – a gdy grupy zagrożone wykluczeniem domagają się większego wsparcia, słyszą wówczas, że na wszystko nie ma pieniędzy.

Profesjonalizm [Skarżyński polemizuje z Sierakowskim]

Uważam, że Sierakowski, partia Razem i Rakowiecki zupełnie nie mają racji, a decyzja „Polityki” w sprawie Wosia i Agory w sprawie Sroczyńskiego jest prawidłowa.