Kraj

112. rocznica Rewolucji 1905 roku

W sobotę 24 czerwca odbyły się obchody rocznicy Powstania Łódzkiego - Rewolucji 1905 roku.

Jak Liroy i Gudaniec wywalczyli przyjęcie przez sejm projektu medycznej marihuany

– Chciałbym, żeby doszło do spotkania środowiska naukowego, eksperckiego z politykami, którzy wciąż mają obawy wobec upraw w kraju – mówi o projekcie medycznej marihuany Liroy.

Wszyscy byliśmy nowakami

Najciekawsze teksty tygodnia: jak partia Razem dociera do dresiarzy, nowak, który był uchodźcą i samozatrudnienie jak maszyna czasu

Czy empatia jest lewicowa?

Na 15-lecie pisma „Krytyka Polityczna”, prezentujemy wybór najgłośniejszych i najciekawszych tekstów, jakie ukazały się na naszych łamach od maja 2002 roku.

PiS nie umie w zdrowie

Bronią szpitali przed komercjalizacją, czy właśnie ją wprowadzają? Polityka zdrowotna PiS to jeden wielki chaos. Partia Razem komentuje plany Ministerstwa Zdrowia.Kaja Filaczyńska, Jerzy Przystajko, Marcelina Zawisza
puszcza-bialowieska-blokada

Puszcza umiera!

Na oczach naszego pokolenia rozgrywa się ostatni akt jej dziejów – pisała Simona Kossak we wstępie do swojej „Sagi Puszczy Białowieskiej”. Nie pozwólmy, by jej słowa się ziściły!

theresa-may-jaroslaw-kaczynski

Przegląd wyborczy

Najciekawsze teksty tygodnia: Kim są nowi koalicjanci Torysów, polityka tożsamości i IV Rzeczpospolita

Niewidzialna kierownica rynku

Ile firm w Polsce zatrudni uchodźcę? Budowa albo Uber – wybór należy do ciebie.

manifa0817-mmodzelewska

Lewica i kwestia socjalna

Reakcją lewicy na kryzys roku 2008 było wysunięcie na pierwszy plan pogardzanego „rozdawnictwa” i wyciszanie „kulturowego lewactwa”. Nie tędy droga!

Cezary Tomczyk

„Nowy” wyborczy superplan PO [list]

Na spotkaniu z politykami PO nie padło ani słowo o programie partii, nic o wartościach, ale za to dostaliśmy solidną, bardzo solidną dawkę szczucia PiS-em.

Koniec kapitalizmu jest możliwy

Brak radykalnej wizji zakończenia nierówności i niesprawiedliwości sprawia, że partia sama skazuje się na dryfowanie. Jakub Danecki odpowiada swoim krytykom.

Parada Równości 2017 Make Warsaw Proud!

– Popierałam paradę zawsze. Zresztą ja się wywodzę z czasów, kiedy homoseksualizm nie był czymś złym – mówiła nam podczas parady jednak z uczestniczek.