Oleksij Radynski

Łoźnica, Sencow, Dostojewski

W „Łagodnej” za iluzją spokojnego życia kryje się nieogłoszona i nieuznana wojna, która ciągle jest poza kadrem.
Maksym Osadczuk

Ukraina coraz bliżej Rosji

Skorumpowane służby specjalne, we współpracy ze skrajną prawicą, starają się sfabrykować przeciwko lewicowym aktywistom sprawę „terrorystyczną”.
Micheil Saakaszwili, Bogdan Borusewicz

Czy Saakaszwili wystartuje w polskich wyborach?

Saakaszwili realizuje projekt międzynarodowego polityka nowego typu, który zmienia kraj zaangażowania zależnie od bieżącej koniunktury politycznej.
Twin Peaks

Czy agent Cooper przetrwał „koniec historii”?

Cooper wrócił do Stanów właśnie wybierających Trumpa, pogrążających się w rasistowskiej przemocy.

Co Macierewicz robił w Kijowie?

Antoni Macierewicz z trybuny oglądał defiladę wojskową z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. Czy to dla Ukrainy dobra wiadomość?

Słabość bezsilnych

Pawleński w pełni oddaje postawę panującą w dzisiejszej Rosji: pasywne, desperackie skupienie na własnej bezradności.

Pieszczoty penisa Chrystusa

Po wizycie w Centrum Nauki Kopernik Ryszard Legutko dowiedział się, że pieszczoty penisa i jego okolic powodują niezwykle intensywne doznania.

Śmierć robotnikom

To, co się nie uda podczas moskiewskiego pogromu, dokończy policja. Już następnego dnia po ksenofobicznych zamieszkach w Moskwie zaczynają się policyjne rajdy przeciwko „nielegalnym migrantom”.

White House Down

Od premiery nowego filmu Emmericha minęło kilka miesięcy, a waszyngtońska polityka coraz bardziej przypomina jego fabułę.

Jeśli nie będzie wojny domowej

Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy w Libanie miała skończyć się wojna domowa, w moim kraju miała skończyć się władza radziecka. Nie powiem, że tego nie zauważyłem.

Zły dyktator i dobrzy rebelianci

Dlaczego kiedy słyszymy amerykańskie argumenty na korzyść wojny, nadal odruchowo zakładamy, że są słuszne? Czy po wojnie w Iraku nie powinno być odwrotnie?

Obama wie lepiej

Okazuje się, że Obama wie lepiej od Tuska, czy Polska wspiera interwencję w Syrii. Wie o tym nawet rzeczniczka Departamentu Stanu, która dumnie wymienia Polskę wśród krajów wspierających interwencję.