Natalia Sawka

| Dziennikarka

Dziennikarka i aktywistka. W Krytyce Politycznej od 2011 roku. Przez dwa lata pracowała we wrocławskim oddziale “Gazety Wyborczej”. Dla Polityki Insight przygotowywała codzienny przegląd prasy politycznej. Od maja 2017 roku pisze o polskiej polityce, redaguje i szuka danych dla sonar.wyborcza.pl. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim.

Skąd ten konflikt?

W czwartek 13 marca w Muzeum Współczesnym Wrocław odbyła się dyskusja “Czy jesteśmy gotowi na dialog z Romami rumuńskimi”. Relacja Natalii Sawki.

Fotorelacja: Euromajdan we Wrocławiu

Na Majdanie protesty nie ustępują – zniszczony został pomnik Lenina. We Wrocławiu tego samego dnia zebrało się kilkadziesiąt osób wyrażających swoją solidarność z protestującymi w Kijowie.

Sawka: Roma Movie

Według lokalnych i ogólnopolskich mediów romskie koczowisko to wysypisko śmieci i ośrodek epidemii; Romowie tylko żebrzą i kradną. No i nie chcą się „przystosować”.

Fotorelacja: W Rzymie trwa AGORA 99

W piątek 1 listopada w Rzymie rozpoczęło się spotkanie aktywistów z Europy AGORA 99. Do Rzymu przyjechało ponad 200 osób z kilkunastu krajów.

Sawka: Seksizm w sieci ma się dobrze

Po kampanii Caroline Criado-Perez Twitter zmienia regulamin: nie będzie tolerował ataków i obraźliwych zachowań. Ale to na razie pojedyncze zwycięstwo.