W nowym „Bloku wschodnim” rozmawiamy o skutkach budowy „Wału Tuska” i militaryzacji wschodniej Polski.
Czy chłopaki na lewicy są feministami?
Zuzanna i Julia. Dwie bliskie sobie osoby, które urodziły się w Polsce i które Polska i świat wychowały jako kobiety. Wygląda na to, że nadszedł czas, by parę spraw sobie wyjaśniły.
Szklanka do połowy pusta/pełna, czyli o europejskiej drodze Mołdawii
W nowym „Bloku wschodnim” opowiadamy o naszych doświadczeniach, obserwacjach i rozmowach, które odbyliśmy w Mołdawii w tym nieoczekiwanie gorącym politycznie okresie, by zrozumieć, dokąd zmierza ten nieduży, europejski kraj.
Izrael przestał być państwem europejskim
Paulina Siegień i Wojciech Siegień rozmawiają o politycznym klinczu w trójkącie Izrael–Rosja–Iran z drą Agnieszką Bryc, politolożką specjalizująca się w sprawach bliskowschodnich.
Czy da się żyć w miejscu dla kobiet? „Wychowanie płci żeńskiej” powraca z nowym sezonem!
Nasze własne doświadczenia, historie innych kobiet i powieści (takie jak tytułowe Miejsce dla kobiet) uczą nas prawd trudnych do zniesienia. …
Ukraina musi dbać o politykę historyczną, a nie chować głowę w piasek
W podcaście rozmawiamy z Romanem Kabaczim – historykiem, doktorem filozofii w zakresie historii najnowszej, naukowym współpracownikiem Narodowego Muzeum Historii Ukrainy w II Wojnie Światowej.
Dostawa niebieskich książek [o nierównościach, cukrzycy i naturyzmie]
Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.
Młotkiem w opozycję
Wszyscy, łącznie z polskimi władzami, przyjęli, że Polaków ze środowiska ultrasów warszawskiej Legii do wykonania napaści na Leonida Wołkowa zwerbowały rosyjskie służby specjalne. Okazuje się, że wszyscy byli w błędzie.
Kursk, Telegram i Poczobut: po wakacjach wracamy z „Blokiem wschodnim”
Ruszamy z drugim sezonem podcastu „Blok wschodni”, który prowadzą Paulina Siegień i Wojciech Siegień.
G jak g*wno, czyli o pracy w mediach
Lato w pełni, a my rozmawiamy o naszych nowościach, które, jak to nasze książki, pomogą wam lepiej zrozumieć otaczający nas świat.
Artystka pracuje, a nie cierpi za miliony. Na pewno ich nie zarabia
Ciągłe powtarzanie, że artystów trzeba wspierać, brzmi tak, jak by artyści byli akcją charytatywną, a nie ludźmi wykonującymi pracę – mówi wokalistka i kompozytorka Misia Furtak w czasie, gdy ważyły się losy nowelizacji prawa autorskiego.
Ukraina na wojnie, Polska na wojnie
„Centralnie o Wschodzie” – tak brzmi dewiza podcastu „Blok wschodni”, który prowadzą Paulina Siegień i Wojciech Siegień.