Podcasty

Czy krach gospodarczy sprawi, że wyborcy odwrócą się od PiS? [Podcast]

Afera goni aferę, a wyborcom to nie przeszkadza. O politykach myślimy coraz gorzej, ale frekwencja w dniu głosowania rośnie. Czy stoi za tym wyborczy cynizm Polaków, a może to zwykły partyjny klientelizm?

Czy ewentualny kryzys gospodarczy sprawi, że wyborcy się od władzy odwrócą, a może wręcz przeciwnie – jeszcze mocniej zwiąże zwolenników PiS z partią, która naprawdę zrealizowała część socjalnych obietnic? I wreszcie – jakie scenariusze czekają polską politykę w tych wyborach i kolejnych latach?

O tym wszystkim na kanwie głośnego raportu Polityczny cynizm Polaków Michał Sutowski rozmawia z jego współautorem, dr. hab. Przemysławem Sadurą.

Cały raport przeczytacie tutaj: 

Polityczny cynizm Polaków. Raport z badań socjologicznych

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij