Podcast

Czy krach gospodarczy sprawi, że wyborcy odwrócą się od PiS? [Podcast]

Afera goni aferę, a wyborcom to nie przeszkadza. O politykach myślimy coraz gorzej, ale frekwencja w dniu głosowania rośnie. Czy stoi za tym wyborczy cynizm Polaków, a może to zwykły partyjny klientelizm?

Czy ewentualny kryzys gospodarczy sprawi, że wyborcy się od władzy odwrócą, a może wręcz przeciwnie – jeszcze mocniej zwiąże zwolenników PiS z partią, która naprawdę zrealizowała część socjalnych obietnic? I wreszcie – jakie scenariusze czekają polską politykę w tych wyborach i kolejnych latach?

O tym wszystkim na kanwie głośnego raportu Polityczny cynizm Polaków Michał Sutowski rozmawia z jego współautorem, dr. hab. Przemysławem Sadurą.

Cały raport przeczytacie tutaj: 

Polityczny cynizm Polaków. Raport z badań socjologicznych

***

Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Bio

Michał Sutowski

| Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Studiów Zaawansowanych. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.