Podcasty

Czy krach gospodarczy sprawi, że wyborcy odwrócą się od PiS? [Podcast]

Afera goni aferę, a wyborcom to nie przeszkadza. O politykach myślimy coraz gorzej, ale frekwencja w dniu głosowania rośnie. Czy stoi za tym wyborczy cynizm Polaków, a może to zwykły partyjny klientelizm?

Czy ewentualny kryzys gospodarczy sprawi, że wyborcy się od władzy odwrócą, a może wręcz przeciwnie – jeszcze mocniej zwiąże zwolenników PiS z partią, która naprawdę zrealizowała część socjalnych obietnic? I wreszcie – jakie scenariusze czekają polską politykę w tych wyborach i kolejnych latach?

O tym wszystkim na kanwie głośnego raportu Polityczny cynizm Polaków Michał Sutowski rozmawia z jego współautorem, dr. hab. Przemysławem Sadurą.

Cały raport przeczytacie tutaj: 

Polityczny cynizm Polaków. Raport z badań socjologicznych

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Studiów Zaawansowanych. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Zamknij

Zapisz się na newsletter Krytyki Politycznej
i bądź na bieżąco