Podcasty

Nowa seria u bram

Jeżeli, tak jak nas, interesuje was współczesny świat, zagrożenia, wyzwania i szanse, to nasza nowa seria jest dla was! Podcast Venduli Czabak i Krzysia Tomasika z Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

W maju ukażą się cztery arcyciekawe książki, które tworzą przenikliwą opowieść – o palących problemach współczesności, o nieuchronnych zmianach, które nas czekają w niedalekiej przyszłości, a także o tym, gdzie szukać rozwiązań.

SŁUCHAJ NA SPOTIFY:

SŁUCHAJ NA APPLE PODCASTS:

SŁUCHAJ NA SPREAKER:

Tym razem opowiadamy o Serii Impact wydawanej we współpracy z Impactem – dwóch nowych książkach i dwóch wznowieniach. Stulecie nomadów Gai Vince (tłumaczenie Andrzej Wojtasik), Wojna made in Russia Siergieja Miedwiediewa (tłumaczenie Hanna Pustuła-Lewicka), Światło, które zgasło Iwana Krastewa i Stephena Holmesa (tłumaczenie Aleksandra Paszkowska) oraz Jak działa faszyzm Jasona Stanleya (tłumaczenie Damian Chomątowski) z pięknymi okładkami zaprojektowanymi przez Damiana Chomątowskiego to must read każdej osoby szukającej merytorycznych opisów skomplikowanej rzeczywistości, która nas otacza.

Autorów i autorkę – Siergieja Miedwiediewa, Jasona Stanleya, Iwana Krastewa, Gaię Vince – spotkacie 15 i 16 maja na tegorocznej edycji kongresu w Poznaniu. Miedwiediew i Vince odwiedzą także Warszawę.

Podcast o książkach

Vendula Czabak i Krzysztof Tomasik rozmawiają o książkach Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Polecają nowości, podpowiadają, po co warto sięgnąć, aby wiedzieć więcej, i zdradzają, co szykujemy dla was w najbliższym czasie.

Krytyczne książki to ich pasja i praca, o której mogą mówić godzinami. Na potrzeby podcastu starają się zmieścić w kilku zdaniach. Z naciskiem na „starają się”.

Posłuchaj też innych podcastów Krytyki Politycznej:

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij