Kraj

To było coś! Róbmy to regularnie

Michał Sutowski, Agnieszka Wiśniewska

Potrzebujemy Waszego regularnego wsparcia. Co miesiąc, nie tylko z doskoku.

Napisanie miesiąc temu tekstu pt. Zdziwicie się wymagało od nas pokonania wewnętrznego oporu. Nigdy tak otwarcie nie prosiliśmy was o wsparcie finansowe, ale wiedzieliśmy, że musimy to zrobić, żeby Krytyka Polityczna mogła bezpiecznie planować działania i się rozwijać – lepiej opisywać i skuteczniej zmieniać świat na bardziej solidarny, równy, otwarty, demokratyczny i różnorodny.

Zdziwicie się

Reakcja nas zaskoczyła. Pisaliście w mejlach na skrzynkę redakcyjną, w wiadomościach skierowanych do nas i do innych osób z zespołu, że nie wiedzieliście, że Krytyka Polityczna potrzebuje finansowego wsparcia. Pytaliście, jak się trzymamy i czy nie grozi nam kryzys. Oferowaliście często konkretną pomoc, wykonanie różnej pracy czy doradztwo – co totalnie nas wzruszyło i bardzo nam pomogło.

Prawie tysiąc osób – dokładnie dziewięćset osiemdziesiąt siedem – na nasz apel o wsparcie odpowiedziało wpłatami. Udało nam się zebrać 60 479 złotych. Bardzo wam za to dziękujemy.

 

Dzięki temu od razu mogliśmy zrealizować pierwszą i najpilniejszą z naszych potrzeb, o której i Wy nam często mówiliście: korektę. Ironia polega na tym, że nawet baner, który w grudniu zawisł na stronie i zachęcał do wpłat, dałoby się gramatycznie poprawić – na co zwróciliście uwagę w komentarzach. Zmieniliśmy baner. Zatrudniliśmy Magdę, która zadba o korektę, oraz Maćka, który zajmuje się komunikacją i social mediami. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy w lepszym kontakcie. Zaczynamy też podnosić honoraria autorskie – zawsze uważaliśmy, że pisanie to poważna praca i chcemy móc ją godnie wynagradzać.

Te 60,5 tys., które zebraliśmy w grudniu, już pozwala nam realizować część naszych planów. Jednak żeby móc planować przyszłe działania, musimy mieć pewność, że będziemy mogli regularnie co miesiąc opłacać podstawowe koszty redakcji i dodatkową pracę ludzi. Bo lepsza jakość, ciekawsze teksty, porządny research i szybsze reakcje wymagają tego właśnie: przewidywalności finansowej. Dlatego potrzebujemy Waszego regularnego wsparcia. Co miesiąc, nie tylko z doskoku.

Co to znaczy „regularne wsparcie”? Tyle, że możecie zadeklarować, że wesprzecie nas co miesiąc stałą kwotą, a my dzięki temu będziemy mogli z wyprzedzeniem zaplanować, jaki mamy budżet na kolejnych 30, 60 czy 90 dni. Żeby móc odpowiedzialnie zamawiać teksty, podpisywać z autorami umowy, po prostu musimy wiedzieć, że za miesiąc, dwa i pięć będziemy mieli na to odpowiednie środki.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się nas wspierać regularnie przygotowaliśmy coś specjalnego. Jeśli będzie was odpowiednio dużo, Krytyka Polityczna będzie pisać jeszcze lepiej – dla wszystkich. I może w końcu o trochę lepszym świecie?

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Michał Sutowski
Michał Sutowski
Publicysta Krytyki Politycznej
Politolog, absolwent Kolegium MISH UW, tłumacz, publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej oraz Instytutu Krytyki Politycznej. Współautor wywiadów-rzek z Agatą Bielik-Robson, Ludwiką Wujec i Agnieszką Graff. Pisze o ekonomii politycznej, nadchodzącej apokalipsie UE i nie tylko. Robi rozmowy. Długie.
Agnieszka Wiśniewska
Agnieszka Wiśniewska
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl, w latach 2009-2015 koordynatorka Klubów Krytyki Politycznej. Absolwentka polonistyki na UKSW, socjologii na UW i studiów podyplomowych w IBL PAN. Autorka biografii Henryki Krzywonos "Duża Solidarność, mała solidarność" i wywiadu-rzeki z Małgorzatą Szumowską "Kino to szkoła przetrwania". Redaktorka książek filmowych m.in."Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna", "Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna".
Zamknij