Miasto

Sztuka. Sposób na życie

Pokaz filmu "Sztuka. Sposób na życie" grupy "Zróbmy To". Po filmie planujemy otwartą dyskusję z udziałem publiczności. 18 kwietnia, godz. 19:30, Galeria U.

Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu zaprasza na pokaz filmu Sztuka. Sposób na życie grupy Zróbmy To (Anna Cygańczyk, Aga Munk, Gośka Piotrowska).

Po filmie planujemy otwartą dyskusję z udziałem publiczności.

18 kwietnia, środa, godz. 19:30, Galeria U, ul. Jedności Narodowej 95

Czy bycie artysta w Polsce jest opłacalne? Kim są współcześni młodzi twórcy oraz kuratorzy? Co mówią? Jak sobie radzą? Czego mogą spodziewać się po akademiach sztuk pięknych, galeriach oraz innych instytucjach sztuki?

Pełna lista osób występujących w filmie: Agnieszka Kłos, Piotr Marecki, Ania Ciabach, Rafał Romanowski, Tomasz Budzyń, Piotr Stasiowski

Galeria FAIT, Agnieszka Rayzacher – Lokal 30, Galeria ART-POL, Arti Grabowski, Wilhelm Sasnal, Maciej Kurak, Janek Simon, Rahim Blak, Łukasz Błażejewski, Karol Radziszewski, Anna Maria Karczmarska, Zorka Wollny, Siostry Borowy, Paweł Lisek, Ivo Nikić oraz studenci i absolwenci szkół artystycznych 

Niezwykle interesujące dokumentacyjne video, składające się z wypowiedzi kilku młodych artystów mówiących o swojej twórczości i o tym jak żyją. Praca jest wciąż uzupełniana. Skończona, ma szansę być poważnym dokumentem na temat głosu młodego pokolenia artystów.

Łukasz Guzek – Krytyk Sztuki, Kraków

Dokument obrazuje stan dzisiejszej „Młodej Sztuki” oraz jej twórców. W swoim filmie, autorki przybliżają sylwetki artystów, tych odnoszących sukcesy, jak i tych, którzy z mniejszą lub większą determinacją do osiągnięcia takowego sukcesu dążą. Czy bycie artystą jest zawodem trudnym? Czy w Polsce można żyć ze sztuki? Czy osiągnięcie sukcesu to tylko kwestia talentu i determinacji? Kim tak właściwie są dzisiejsi artyści? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci ukształtować własną opinie na temat Sztuki Współczesnej. Po prostu warto zobaczyć!
Witold Licki – Londyn, UK 

Dołącz do wydarzenia na facebooku.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij