Jak skutecznie działać on-line dowiecie się w niedzielę, 16 lutego na spotkaniu w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Zaczynamy w południe.
Za niecały miesiąc, w Dniu Kobiet wszystkie wyjdziemy na ulice Gdańska w myśl siostrzanej solidarności. Jednak, do 8 marca będziemy aktywne także w sieci! Jak robić to skutecznie nauczymy się w niedzielę.
Podczas warsztatów rozwijać będziemy umiejętność działalności kolektywnej oraz zdolność samoorganizowania się. Poznamy również w jaki sposób wykorzystywać media społecznościowe do tworzenia kampanii informacyjnej, ponieważ bycie on-line jest tak samo ważne jak off-line.
Wspólnie będziemy uczyć się, w jaki sposób upubliczniać informacje związane z prawami kobiet szerokiemu gronu odbiorców. Jak docierać do osób, które na co dzień mniej interesują kwestiami istotnymi dla kobiet? Jak skutecznie pokazywać postulaty mniej słyszalnej połowy społeczeństwa? Zapytamy o feminizm współczesnej kobiety.
Odszyfrujemy również takie hasła jak, dziennikarstwo obywatelskie oraz media-aktywizm. Porozmawiamy o tworzeniu demokracji bezpośredniej w sieci oraz korzyściach płynących z niej na co dzień.
Warsztaty Solidarność naszą bronią poszerzają wyobraźnię i pokazują, że mieszkańcy i mieszkanki Gdańska mogą mieć wpływ na rzeczywiste zmiany na gruncie lokalnym, a także krajowym. Do poprowadzenia ich zaproszona została Natalia Sawka z Klubu Krytyki Politycznej we Wrocławiu – m.in. dziennikarka i współorganizatorka wrocławskiej Manify.
Solidarność naszą bronią odbędzie się w niedzielę, 16 lutego w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, IIp., Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się w samo południe od warsztatów z tworzenia skutecznych medialnie hashtagów i przygotowywania kampanii informacyjnej.
Spotkanie Solidarność naszą bronią jest częścią projektu Demokracja 4.0 współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.