Miasto

Samotność pacjenta – wokół książki „Polityka nowotworowa”

Rozmowa z autorem książki, reżyserką Małgorzatą Szumowską i doktorem Dariuszem Godlewskim.

Samotność pacjenta – wokół książki „Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny” Łukasza Andrzejewskiego

Rozmowa z autorem książki, reżyserką Małgorzatą Szumowską oraz onkologiem i inicjatorem kampanii „Policzmy się z rakiem” doktorem Dariuszem Godlewskim

Prowadzenie: Adam Ostolski

16 stycznia, środa, godz. 19.00, Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa 

Choroba nowotworowa jest skrajnie demokratyczna – może spotkać każdego, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania. Nie wyłącza spod swojego wpływu nikogo, także zdrowych. A ponieważ jest naszą wspólną sprawą, a nie tylko technicznym problemem do rozwiązania, nie wystarczą specjalistyczne programy lecznicze i profilaktyczne.  

Polityce nowotworowej Łukasz Andrzejewski proponuje coś, co wymyka się neoliberalnej wyobraźni nastawionej na skuteczność i zysk: wizję społeczeństwa równego i sprawiedliwego, w którym choroba nie jest karą, tylko motywuje zdrowych do działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. Wizję społeczeństwa, w którym zdrowych i chorych więcej łączy, niż dzieli.

Zamów książkę w księgarni internetowej!

  Książka wydana przy wsparciu Open Society Foundations.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij