Miasto

Pokaz filmu „Dumni i wściekli”

Pokaz filmu "Dumni i wściekli" oraz dyskusja o tym, co łączy ludzi, których wszystko różni w środę, 18 maja.

W środę 18 maja w ramach Trójmiejskich Dni Równości odbędzie się pokaz filmu „Dumni I wściekli”. Film odpowiada na pytanie „Co łączy ludzi, których wszystko różni?”. Rok 1984, konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy, na ratunek potrzebującym.

Po filmie zapraszamy na dyskusję o współpracy ponad podziałami, którą poprowadzi prof. Ewa Graczyk. W panelu dyskusyjnym wezmą udział Radomir Szumełda koordynator regionalny pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji oraz Barbara Brzezicka z partii Razem.
Pokaz filmu Dumni i wściekli oraz rozmowa po projekcji odbędą się w środę, 18 maja o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk. WSTĘP WOLNY!

Prof. dr. Hab. EWA GRACZYKpracuje w Instytucie Filologii Polskiej UG. Feministyczna literaturoznawczyni, pomorska działaczka społeczna. Autorka książek: Ćma. O Stanisławie Przybyszewskiej (1994), O Gombrowiczu, Kunderze, Grassie i innych ważnych sprawach. Eseje (1994), Przed wybuchem wstrząsnąć. O twórczości Witolda Gombrowicza w okresie międzywojennym(2004) oraz Od Żmichowskiej do Masłowskiej. O pisarstwie w nadwiślańskim kraju (2013). Współredaktorka, wraz z dr Moniką Graban-Pomirską, tomu Siostry i ich kopciuszek (2001)

RADOMIR SZUMEŁDA od urodzenia związany z Trójmiastem. Całe życie zawodowe przedsiębiorca, gastronomik. Dawniej działacz Platformy Obywatelskiej. W listopadzie 2015 roku razem z Mateuszem Kijowskim i innymi osobami zatroskanymi o kondycję polskiej demkracji założył Komitet Obrony Demokracji, w którym jest członkiem zarządu głównego, koordynatorem krajowym i koordynatorem rogionu pomorskiego. Członek Rady Fundacji Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. W listopadzie 2012 roku dokonał publicznego coming outu. Od początku zaangażowania w politykę wspiera ideę równości.

BARBARA BRZEZICKA skończyłam filozofię i filologię romańską na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie obecnie pracuję jako asystentka i przygotowuję się do obrony doktoratu. Wcześniej, od liceum do końca studiów, działałam w ZHP. Od lat interesuję się polityką — rok temu wstąpiłam do Razem, od października jestem w Radzie Krajowej tej partii. Zaczęłam też pisać teksty publicystyczne, które można przeczytać w Dzienniku Opinii.

Pokaz filmu jest jednym z serii wydarzeń Trójmiejskich Dni Równości organizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.
Wydarzenie wpisuje się w cykl pokazów organizowanych w ramach projektu Morza Kina Zaangażowanego współfinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij