Miasto

Park Książki na sopockim Brodwinie

Letnia czytelnia, czyli relaks z książką w przestrzeni miejskiej. Sobota 13 lipca przy oczku wodnym na ul. Kolberga.

Letnia czytelnia w sobotę, to możliwość spędzenia czasu z książką, wzięcia udziału w warsztatach dla dzieci oraz poznania pań bibliotekarek na co dzień pracujących w Bibliotece Miejskiej na Brodwinie. Spotkanie z książką zacznie się w samo południe i potrwa do 18. Przez cały ten czas nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

12.00 Sopocki Kanon Książki

Podczas Parku Książki wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Sopotu chcemy stworzyć kanon sopockich lektur. Zachęcamy do spisania tytułów książek ważnych i wartych przeczytania, dzięki temu powstanie regał z kanonem sopockich lektur.

12.30 Czytanie dla dzieci

Czytelniczego otwarcia głośnym czytaniem dla maluchów podjęła się Barbara Winiarska, kierownik brodwińskiej filli Biblioteki Sopockiej. Przeczyta fragment książki Współpraca. Przewodnik dla dzieci, której współautorką jest Janina Ochojska i członkowie Krytyki Politycznej. Dzieciom czytana będzie również książka Piaskowy Wilk, autorstwa Asy Lind.

13.00 Fabryka Książki – Ilustracje

Warsztaty dla najmłodszych prowadzone przez bibliotekarki brodwińskiej filii Biblioteki Sopockiej. Dzieci uczą się na nich tworzyć opowieść z ilustracji. 


15.00 Warsztaty dla dzieci – Współpracujemy

W ramach warsztatów Współpracujemy podejmiemy różne działania twórcze, które rozwiną wyobraźnię oraz kompetencje społeczne najmłodszych. Dzieci podczas pracy z animatorkami Elżbietą i Ewą Okroy będą poznawać znaczenie słowa współpraca oraz wspólnota. 


15.00 Krytyczny Przegląd Prasy

Dzienniki, tygodniki, miesięczniki zostaną przedstawiane podczas Krytycznego Przeglądu Prasy. Do prowadzenia każdego ze spotkań będą zapraszani pisarze, dziennikarki, działacze miejscy, artystki oraz aktywiści społeczni.

17.00 English Book dla dzieci

Pełen radości i nowych wyzwań poznawczych kontakt z językiem angielskim. Warsztaty English Book dla dzieci będą łączyć promocję czytelnictwa z nauką poprzez zabawę.   

 

Przeniesienie czytelni z budynków do otwartej przestrzeni miejskiej w okresie letnim – okresie większej aktywności mieszkańców właśnie w przestrzeni miejskiej – pozwala wyjść z programem promocji czytelnictwa do tych, którzy z różnych powodów (ekonomicznych, kulturowych) nie sięgają po książki. Jednocześnie daje szansę wpisania czytania w pozytywnie społecznie kojarzony obraz letniego wypoczynku.

Park Książki organizowany jest przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście już po raz drugi. Rok temu letnia czytelnia działała na plaży w Gdyni. Tegoroczny Park Książki prowadzony będzie głównie w parku przy sopockiej plaży i jest częścią ogólnopolskiego projektu wspieranego jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sopocki Park Książki wspierany jest również przez Bibliotekę Sopocką. 

Projekt PARK KSIĄŻKI 2013 jest kontynuacją projektu realizowanego w roku 2012. Przewiduje stworzenie letnich czytelni w minimum sześciu miastach Polski (Białystok, Cieszyn, Sopot, Łódź, Toruń) oraz objazdowej czytelni, która odwiedzi min. trzy miasta (m.in. Kraków).

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerem sopockiego Parku Książki jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij