Miasto

Oczekiwane – pokaz filmu

Pokaz filmu Oczekiwane, reż. Neriny Penzhorn i rozmowa o macierzyństwie par jednopłciowych, w środę, 27 maja o godz. 18.00 w ramach Trójmiejskich Dni Równości.

Oczekiwane (Waited for) to trzy równoległe historie par kobiet, które opowiadają o swojej drodze do macierzyństwa. Film rozpoczyna obrazek z codziennego życia dwóch kobiet, którego rozwinięciem jest scena rutynowej wizyty w ośrodku adopcyjnym. Żyjące w formalnym związku kobiety słuchają, jaka będzie kolejność działań zmierzających do przyznania im pełnej opieki nad adopcyjną córeczką.

Akcja filmu rozgrywa się w RPA – w kraju, w którym po zniesieniu Apartheidu nierówności społeczne zyskały jeszcze większą widzialność. Mimo jednak rażących różnic związanych z przynależnością etniczną i statusem ekonomicznym obywateli w 2006 roku w kraju zaczęło obowiązywać prawo o pełnej równości związków małżeńskich par jedno- i obupłciowych. Małżeństwa nieheteroseksualne mają również prawo do adopcji dzieci i choć obowiązuje w tym zakresie pewna hierarchia, to przyjęte procedury zmierzają głównie w kierunku zapewnienia dzieciom możliwie najbardziej optymalnych warunków rozwoju i uchronienia ich przed podwójnym wykluczeniem.

O filmie:
Oczekiwane (Waited for), reż. Nerina Penzhorn, RPA 2011, czas: 60’

 

Pokaz filmu Oczekiwane odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 35, II p. Rozmowę po projekcji poprowadzą Marta Kosińska i Przemysław Minta.

 

Marta  Kosińska – z wykształcenia psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna i równościowa. Z zamiłowania – aktywistka, głównie w dziedzinie praw człowieka, w tym praw kobiet i osób LGBTQ. W 2012 r. za te działania wraz z całym zespołem Poradni „BezTabu” została uhonorowana Europejską Nagrodą Tolerancji. Wiedzę w zakresie nowoczesnych metod edukacji, specyfiki pracy w organizacjach pozarządowych oraz praw człowieka zdobywała na licznych międzynarodowych szkoleniach. Intensywnie współpracuje z Krytyką Polityczną i Poradnią Zdrowia Psychoseksualnego „BezTabu”. Koordynatorka projektu „Tęczowe rodziny pełne sił i blasku”.

Przemysław Minta – z wykształcenia prawnik, ukończył niezliczone interdyscyplinarne kursy i szkolenia, które miały sprawić, że stanie się lepszym przedsiębiorcą, pracownikiem, kierownikiem, współpracownikiem, podwładnym, menadżerem. Na dowód są dyplomy, świadectwa, zaświadczenia i certyfikaty, do wglądu we wcześniej ustalonym terminie. Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, dzięki któremu spotkał wielu wspaniałych ludzi i stara się każdego dnia być lepszym człowiekiem.

Głównym organizatorem Trójmiejskich Dni Równości jest Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij