Miasto

O tych, które opuściłyśmy

Dyskusja wokół raportu Fundacji Przestrzeń Kobiet "Spoza centrum widać więcej", który dotyczy położenia lesbijek z mniejszych ośrodków – wsi i niewielkich miast.

 

Raport Spoza centrum widać więcej – przeciwdziałanie dyskryminacji krzyżowej ze względu na płeć, orientację seksualną i miejsce zamieszkania jest wynikiem partycypacyjnych badań w działaniu przeprowadzonych przez Fundację Przestrzeń Kobiet. Ich celem było wypracowanie rozwiązań przełamujących dyskryminację nieheteroseksualnych kobiet żyjących na wsi i w małych miastach. Propozycje rozwiązań zostały wypracowane wspólnie przez nieheteroseksualne kobiety mieszkające w małych miejscowościach, działaczki organizacji i grup LGBT i feministycznych oraz animatorki lokalnych społeczności, które uczestniczyły w spotkaniach fokusowych i warsztatach.

Solidarność osób LGBT nie wynika z życia w jednej, konkretnej przestrzeni. Przekracza te granice. Jeśli ktokolwiek ci mówi, żebyś się wyniosła/wyniósł do większego miasta, bo tak jest łatwiej, pobłogosław mu/jej z serca i powiedz, że swoją sojuszniczą robotę robi nie tak, jak trzeba.

Sarah Fonseca, O tych, które/których opuściłyśmy/opuściliśmy. Rzecz o byciu sojusznikiem/sojuszniczką osób LGBTQ z małych miejscowości

Dyskusję wokół raportu poprowadzi Ewa Furgał (Fundacja Przestrzeń Kobiet),  a obok niej w panelu wystąpią Natalia Sarata (Fundacja Przestrzeń Kobiet), Anna Strzałkowska (Tolerado) i Bea Tilanus (Rainbow Rose, Holandia).

Dyskusja wokół raportu Spoza centrum widać więcej odbędzie się w piątek, 29 maja o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 35, II p.

 

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Spoza centrum widać więcej. Przeciwdziałanie dyskryminacji krzyżowej Fundacji Przestrzeń Kobiet. Spotkanie jest też częścią programu Trójmiejskich Dni Równości.

Projekt Spoza centrum widać więcej. Przeciwdziałanie dyskryminacji krzyżowej jest dofinansowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przestrzeń Kobiet.  Głównym organizatorem Trójmiejskich Dni Równości jest Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij