Miasto

My, prekariat: warunki pracy pracownic/ków sztuki, kultury i edukacji – dyskusja

Na debatę zaprasza Wrocławska Komisja Środowiskowa OZZIP.

14 maja, czwartek, godz. 18.30, księgarnia Tajne Komplety, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

W spotkaniu, które przybliży kampanię społeczną oraz samo zjawisko prekaryzacji wezmą udział:

Igor Stofiszewski – krytyk i aktywista, członek OKŚPS OZZIP i zespołu Krytyki Politycznej

Marta Trawinskasocjolożka, prekariuszka, członkini Wrocławskiej Komisji Środowiskowej OZZIP

Piotr Antoniewiczsocjolog i prekariusz, członek Wrocławskiej Komisji Środowiskowej OZZIP

W Polsce stała praca staje się przywilejem, a normą praca na czas określony, praca dorywcza, praca na umowę-zlecenie, umowę o dzieło, samozatrudnienie, darmowa praca wolontariacka i staże, praca w szarej strefie, telepraca, niewidzialna praca domowa, emigracja zarobkowa. Bywa, że jest ona wyborem, dla większości jednak – to konieczność.

W odpowiedzi na pogłębiającą się prekaryzację stosunków pracy w Polsce Ogólnopolska Komisja Środowiskowa Pracowników Sztuki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza rozpoczęła kampanię społeczną My, Prekariat i ogłosiła dzień 23 maja 2015 r. Dniem prekariatu.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji ale też do mobilizacji przed demonstracją i wiecem na Dzeiń prekariatu, które odbędą się w sobotę 23 maja w Warszawie o godz. 13:00 pod Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej.

Więcja na stronie My, Prekariat

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij