Kolejna odsłona cyklu "Gramy na serio". Tym razem o grach w przestrzeni muzealnej, ulicznej i wirtualnej porozmawiają Kamil Jędrasiak, Joanna Filipczak-Zaród i Marcin Zaród.
12 kwietnia, czwartek, g. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101.
Jak odwołać skorumpowanego polityka, zrozumieć równania całkowe i zsekwencjonować wredny genom bez ruszania się z domu? Strzelanie do ludzi czy eksploracja wraków? Czy gra musi być bezstronna? Jak dobrać grę do odbiorcy? W co zagrać ze swoimi uczniami, a w co ze znajomymi? Czy jest coś jeszcze o graniu o czym nie pamiętaliśmy?
Zapraszamy na spotkanie, na którym pokażemy, w co powinni grać wszyscy obywatele.
Mówimy o:
– grywalizacji jako nowym zjawisku społecznym,
– przykładach użycia grywalizacji w aktywności obywatelskiej,
– grach jako narzędziach PR,
– grach w edukacji przyrodniczej i muzealnej,
– tym, jak i gdzie zacząć przygodę z grami.
O cyklu:
Nieważne, czy gry dopiero wchodzą do popkultury, czy też były tam od zawsze. W naszym cyklu chcielibyśmy przedstawić Wam tytuły wychodzące poza schematy i ograniczenia głównego nurtu, próbujące w różny sposób łączyć rozrywkę, naukę i kulturę. Specjalnie dla Was szukamy gier mniej znanych, a jednocześnie łatwych do wykorzystania w aktywności obywatelskiej lub edukacyjnej.
Cykl prowadzą:
Marcin Zaród – miłośnik gier planszowych i komputerowych, testujący ich potencjał w różnych kontekstach dydaktycznych i wychowawczych. Popularyzator nauki, animator kultury i dziennikarz związany z branżą gier. Zawodowo fizyk w CBMM PAN w Łodzi.
Joanna Filipczak-Zaród – mediatorka i psycholożka w Stowarzyszeniu Mediatorów Pactus. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzi warsztaty z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów (ADR), mediacji i komunikacji.
Kamil Jędrasiak – kulturoznawca, związany z kołem Naukowym Badaczy Gier UŁ. Współtwórca programu Łódzkiego Festiwalu Komiksu i Gier, dziennikarz związany z branżą gier.