Rewolucja kobiet, sztuka czasu współczesnego oraz warsztaty „teatr zgromadzenie”, to tylko niektóre z kwietniowych propozycji Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.
Kwiecień otwieramy debatą o zagrożeniach związanych z budową elektrowni jądrowej na Pomorzu, Atom versus obywatelskie, odnawialne. Gościem spotkania będzie uczestnik akcji likwidowania skutków czarnobylskiej katastrofy – Volodymir Volczenko. Trafił do „zony” w maju 1986 roku, gdzie po szybkim awansie dowodził grupą pracującą na terenie zniszczonej elektrowni. Pomorskim ekspertem działającym na rzecz zaprzestania planów budowy elektrowni jądrowej będzie Tadeusz Pastusiak, współtwórca działań Nie dla Atomu w Lubiatowie, rzecznik zrównoważonego rozwoju na Pomorzu. Podczas poniedziałkowego spotkania, 7 kwietnia nakreślone zostaną realne zagrożenia związane z budową elektrowni jądrowej w Polsce.
Dzień później, we wtorek 8 kwietnia ciąg dalszy Rewolucji Kobiet, Mujeres Libres- hiszpańskie kobiety na społecznych barykadach, czyli cyklu wykładów Agaty Larczyńskiej. Seminarium wzbogacone będzie fragmentami filmu Anarchistki, reż. Vincente Aranda, które pokaz w całości zaplanowany jest na 15 kwietnia.
Polityce sieci, Internetowi oraz temu co można w nim znaleźć poświęcone będą kolejne dwa spotkania. W środę, 9 kwietnia pokaz filmu Google i elektroniczny mózg świata w reżyserii Bena Lewisa. Po filmie rozpocznie się dyskusja skupiona wokół pytań o to, czym jest dzisiaj wolność informacji, dostęp do kultury i ochrona prywatności, ale także demokracja i tradycyjna polityka. W rozmowie prowadzonej przez Jakuba Dymka udział wezmą Karolina Szczepaniak, Maria Świetlik oraz Michał Woźniak. Natomiast w piątek, 11 kwietnia druga część warsztatu Damiana Muszyńskiego, Jak efektywnie wyszukiwać informacji w sieci?
W Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście wykład na temat Polityki publicznej w obszarach pracy i bezpieczeństwa socjalnego – perspektywa rozwoju społecznego wygłoszą Agata Nosal-Ikonowicz i Piotr Ikonowicz. Organizatorem spotkania zaplanowanego na poniedziałek, 14 kwietnia jest Ruch Sprawiedliwości Społecznej.
Kwietniowe seminaria Uniwersytetu Krytycznego, to Sztuka Czasu Współczesnego prowadzona przez prof. Grzegorza Klamana oraz Teatr Zgromadzenie Igora Stokfiszewskiego.