Miasto

Klub Filmowy LGBT | „Trylogia miłosna”

Pokaz filmu połączony z dyskusją prowadzoną przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego.

Klub Filmowy LGBT | Trylogia miłosna (Torch Song Trilogy), reż. Paul Bogart, USA 1988

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 

31 marca, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Filmowa adaptacja broadwayowskiego hitu Harveya Fiersteina („Klatka dla ptaków”, „Kinky Boots”), z nim samym w głównej roli. Nowojorski gej i Żyd Arnold Beckoff pracuje w gejowskich klubach jako drag queen, poszukuje miłości – i znajduje ją w objęciach najpierw biseksualnego Eda a później homoseksualnego Alana (w tej roli młodziutki wówczas Matthew Broderick, dziś mąż Sarah Jessica Parker). Ale przede wszystkim Arnold wykłóca się z mamą, graną brawurowo przez Anne Bancroft („Absolwent”).
„Torch Song Trilogy” (pokazywana u nas pod tytułami „Miłosna trylogia” i „Muzyczna trylogia”) skrzy się humorem, choć to zdecydowanie komedia nieromantyczna, raczej gorzka.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Wstęp wolny.

__________

Klub Filmowy LGBT to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu – Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki – zapraszają na dyskusję wokół filmu. 

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”. 

Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”. 

___________

Kolejne spotkania cyklu:
28.04: Lilie (Lilies – Les feluettes), reż. John Greyson, Kanada 1996
26.05: Różowe lata (Ma vie en rose), reż. Alain Berliner, Belgia-Francja-Wielka Brytania 1997

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij