Miasto

Kamil Sipowicz na Open’erze – spotkanie

Spotkanie "Psychodeliki: ciało i umysł" poprowadzi Martyna Dominiak (KP, Narkopolityka.pl).

W Strefie NGO podczas tegorocznego Heineken Open’er Festival (3-6 lipca 2013r.) będzie funkcjonowało stoisko Krytyki Politycznej. Wszyscy uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zapoznać się z działaniami KP oraz zaprzyjaźnionych organizacji w zakresie polityki narkotykowej, a także wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach.

4 lipca, czwartek, godz.19.00, Strefa NGO

Spotkanie Psychodeliki: ciało i umysł z udziałem Kamila Sipowicza, autora książki Encyklopedia polskiej psychodelii. Prowadzenie: Martyna Dominiak (KP, Narkpolityka.pl)

Kamil Sipowicz – historyk filozofii, dziennikarz i artysta. Publikował m.in. w „Jazzie”, „Studia Philosophiae Christianae”, „Przekroju”, „Playboy’u” i „Gazecie Wyborczej”. Debiutował jako poeta w 1983 w podziemnym wydawnictwie Przedświt oraz w „Twórczości”. Od tego czasu wydał kilka tomików poezji, m.in. Świder metafizyczny i Pieśni solarne. Opublikował też książki Heidegger: degeneracja i nieautentyczność, Hipisi w PRL-u oraz album Czy marihuana jest z konopi?. Trylogia Sipowicza (Hipisi w PRLuCzy marihuana jest z konopi?Encyklopedia polskiej psychodelii) z czasem ma zamiar zastąpić trylogię Sienkiewicza.

Ponadto w Krytyce Politycznej na Open’er:

Pokaz filmu Miejsca Transformacji  ukazującego kwestie transformacji przestrzeni miejskich w  kontekście zmian politycznych, gospodarki i polityki miejskiej oraz tego, jak rzutuje ona na życie poszczególnych osób.

Spotkanie z Maciejem Pisukiem Kto jest bogiem? Hip-hop i transformacja wokół książki Jesteś Bogiem, podczas którego autor scenariusza opowie o tym, jak kształtować opowieść o biografii postaci w okeślonej sytuacji społeczno-politycznej. Prowadzenie: Maria Klaman (KP).

Zawody Gry językowe – ważne słówka dla społecznej wrażliwości. Uczestnicy będą rozwiązywać językowe łamigłówki, dla najlepszych przewidujemy nagrody książkowe, Letnia czytelnia Krytyki Politycznej – Park Książki. Przestrzeń do chwili odpoczynku i szansa na lekturę pozycji Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij