Na to i inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi na spotkaniu w ramach Kawiarenki Rady Seniorów.
Jaką rolę pełnia w naszym życiu stereotypy? Czy ułatwiają nam życie, czy przeszkadzają? Czy we Wrocławiu widoczny jest rasizm? Jakie napisy są na murach w twoim najbliższym otoczeniu (klatka schodowa, kamienica, blok, płot)? Czy obrażają one kogoś? Czy my – mieszkańcy i mieszkanki tego miasta mamy szansę na zmianę? Jakie korzyści dla każdego z nas płyną z tego, że ludzie równią się między sobą? Na te i inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi na spotkaniu w ramach Kawiarenki Rady Seniorów.
24 kwietnia, czwartek, godz. 15.00, Infopunkt Łokietka 5, ul. Władysława Łokietka 5/1
Na spotkanie zaprasza Stowarzyszenie Nomada oraz Fundacja Human Project. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Stowarzyszenie Nomada to wrocławska organizacja pozarządowa działająca na rzecz praw człowieka, ich popularyzacji i obrony, szczególnie wśród grup wykluczonych, imigrantów, obcokrajowców, mniejszości etnicznych czy religijnych. Działamy na rzecz wszechstronnego rozwoju społeczeństwa otwartego i obywatelskiego. Dążymy do kształtowania postaw solidarności międzyludzkiej i porozumienia ludzi i różnym pochodzeniu i statusie społecznym. Chcemy przełamywać stereotypy i uprzedzenia. Poprzez nasze działania, projekty i współuczestnictwo w życiu grup, z którymi pracujemy, pragniemy stworzyć relację oparte na wzajemnym zrozumieniu i dobrej komunikacji. Jako stowarzyszenie przeprowadziliśmy badania i opublikowaliśmy raport „Masz problem? Przemoc motywowana nienawiścią we Wrocławiu” w marcu 2011r. Od tamtego czasu koncentrujemy się również na zbieraniu informacji o atakach motywowanych uprzedzeniami. Informacje na temat incydentów motywowanych nienawiścią można nam zgłaszać zarówno będąc osobą poszkodowaną, jak i świadkiem zdarzenia.
Spotkanie jest jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalu filmowego AfryKamera, którego głównym organizatorem we Wrocławiu jest Fundacja Human Project wraz z Dolnośląskim Centrum Filmowym.
Celem AfryKamery jest przybliżenie mieszkańcom Wrocławia i okolic kultur afrykańskich poprzez prezentację najlepszych dzieł filmowych tworzonych przez mieszkańców Afryki.
W ramach festiwalu prezentowane jest szerokie spektrum gatunków filmowych – od krótkiego po pełny metraż, od nollywood po dokument. Festiwal AfryKamera to jednak nie tylko filmy – w dniach 23-27 kwietnia można będzie uczestniczyć również w licznych wydarzeniach towarzyszących, jak np. spotkanie „Jak reagować na rasizm?”.
Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie www.afrykamera.pl
—
Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu jest patronem wydarzenia.