Zapraszamy na spotkanie z autorem książki "Gejerel" Krzysztofem Tomasikiem i Jackiem Solistą, łódzkim aktywistą ruchu LGBT.
Zapraszamy na otwierające nowy cykl Uniwersytetu Queer spotkanie z autorem książki Gejerel Krzysztofem Tomasikiem i Jackiem Solistą, łódzkim aktywistą ruchu LGBT. Spotkanie poprowadzi Damian Graczyk (Fabryka Równości , Krytyka Polityczna)
O tym, co ma wspólnego Plac Trzech Krzyży w Warszawie z parkiem na Zdrowiu, Jak bawiono się kiedyś – i gdzie – żeby millicja nie złapała, O pierwszych polskich organizacjach i standardzie życia gejów ponad dwadzieścia lat temu. Porozmawiamy, powspominamy, dowiemy się wielu ciekawych informacji!
Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro)
O cyklu:
Uniwersytet Queer – cykl mający przybliżyć uczestnikom świat nienormatywnych, „niemainstreamowych” seksualności i ich wpływ na kształt współczesnej kultury. W trakcie jesiennych spotkań uczestnicy będą mieli okazję poznać alternatywną rzeczywistość, która funkcjonując tuż obok nas, jest wymazywana ze społecznej świadomości. Przybliżymy tematy, które nawet w mniejszościowym podziemiu nierzadko stanowią tabu – trans- i biseksualność. Porozmawiamy o tym, jak ta alternatywna rzeczywistość wyglądała kiedyś, a jak wygląda we współczesnej Polsce – dlaczego wciąż bywamy „nielegalni” i jak to zmienić. Poruszymy te i inne tematy by pokazać, że queer to mnogość przeżyć, doznań, uczuć, rodzajów przyjemności, cennych doświadczeń. Jednak najważniejszym przekazem płynącym z naszego cyklu chcemy uczynić celebrację różnorodności, która nie szkodząc nikomu, czyni świat ciekawszym i piękniejszym miejscem.
Cykl zorganizowany wspólnie z Fabryką Równości
W ramach jesiennego cyklu Uniwersytetu Queer, będącego częścią Uniwersytetu Krytycznego realizowanego wspólnie przez Świetlicę KP w Łodzi i Fabrykę Równości zapraszamy na warsztaty dotyczące transpłciowości organizowane we współpracy z Fundacją Trans-Fuzja!!
Warsztaty odbedą się 17 listopada [sobota] w Świetlicy KPw Łodzi od godziny 13.00 do 17.00 Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 12 listopada 2012, na adres [email protected], w temacie prosimy wpisać „Warsztaty”. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.