Debata Uniwersytetu Krytycznego
5 listopada, czwartek, godz. 18.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa
Goście:
● Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego, rada programowa Startup Hub Poland),
● Rafał Woś („Polityka”, autor książki „Dziecięca choroba liberalizmu”),
● Wojciech Orliński („Gazeta Wyborcza”, autor książki „Internet. Czas się bać”).
Prowadzenie:
Jakub Dymek („Dziennik Opinii”)
Czy polska gospodarka zmieni się z węglowej w krzemową? O innowacjach w kampanii mówił każdy komitet, od Kukiza po Razem – na poziomie deklaracji wszyscy chcą, żeby Polska gospodarka rosła w siłę, a obywatelki żyły dostatniej. Problem zaczyna się, gdy padają konkretne pytania o przyszły kształt polskiego przemysłu – innowacyjnego (start-upy, nowe technologie, projekty społeczne) i tradycyjnego (od chemii po ekologiczną żywność). A kwestii spornych nie brakuje.
Czy naprawdę „etatów nie będzie”? Czy państwo ma dotować innowacyjne pomysły i jak to robić? Czy potrzebujemy specjalnych stref ekonomicznych przez kolejną dekadę? Czy małe, średnie i debiutujące przedsiębiorstwa są, i mają pozostać, motorem naszej gospodarki? Czy wysokość podatków – w tym ewentualnych ulg na badania i rozwój – naprawdę ma znaczenie dla rozwoju innowacji? Czy edukacja wyższa musi dostosować się do wymogów rynku pracy, czy to rynek pracy powinien dopasować sie do wyedukowanego społeczeństwa?
Na te pytania – i wiele innych – postaramy się odpowiedzieć na spotkaniu „Etaty vs Start-upy” w warszawskiej siedzibie Krytyki Politycznej. Rozmawiać będą Aleksandra Przegalińska, wykładowczyni Akademii Leona Koźmińskiego i członkini rady programowej Startup Hub Poland, Rafał Woś, dziennikarz „Polityki” i autor książki „Dziecięca choroba liberalizmu” i Wojciech Orliński publicysta „Gazety Wyborczej” i autor książki „Internet. Czas się bać”. Z gośćmi porozmawia Jakub Dymek, redaktor „Dziennika Opinii” i prowadzący seminarium „Polityka Sieci” na Uniwersytecie Krytycznym.
Na dyskusję zaprasza „Dziennik Opinii” Krytyki Politycznej i Uniwersytet Krytyczny.
_______________________
Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.