Projekcję dwóch filmów o hiszpańskich protestach zwieńczy dyskusja z Inwitem, członkiem zespołu organizującego protesty na Puerta del Sol w Madrycie w 2011 r.
15 maja, czwartek, godz. 18:00, Świetlica KP w Łodzi, Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro)
W polskich mediach rewolucje społeczne przedstawiane są przede wszystkim jako seria protestów, demonstracji i okupacji przestrzeni publicznej. Czy rzeczywiście aktywność obywatelska na rzecz prawdziwej demokracji, zrównoważonego rozwoju gospodarczego i zorientowanej prospołecznie ekonomii przybiera wyłącznie postać głośnych marszów i manifestacji? Przekonajcie się sami.
La Marcha Indignada (Marsz oburzonych) poświęcony jest jednemu z najbardziej doniosłych epizodów pierwszego półrocza trwania hiszpańskiej rewolucji – marszowi Oburzonych do Brukseli, który zakończył się 15 października 2011 r. ogólnoświatową mobilizacją. Na ulice ponad 1000 miast wyszły tego dnia miliony demonstrantów.
Everyday Revolution (Codzienna rewolucja) ukazuje żmudne budowanie wspólnoty społecznej w hiszpańskiej Walencji w oparciu o alternatywne sposoby zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych mieszkańców: miejskie rolnictwo, banki czasu czy organizacje zajmujące się opieką nad ludźmi eksmitowanymi w wyniku kryzysu.
Inwit – aktywista i badacz uniwersytecki, brał aktywny udział w protestach na placu Puerta del Sol w Madrycie w 2011 r., jako członek ekipy odpowiedzialnej za komunikację w mediach społecznościowych. Aktualnie współpracuje przy projektach dotyczących zmiany społecznej, darmowego dostępu do kultury i Internetu. Wraz z przyjaciółmi prowadzi księgarnię w Madrycie.
Polecamy także warsztaty z Inwitem: „Radikal Community Manager” mają one dotyczyć możliwości samoorganizacji ruchów społecznych za pomocą narzędzi Internetowych (Twitter). Więcej o warsztacie na stronie Art_Inkubatora: http://www.artinkubator.com/