Miasto

Cieszyn (nie) dla turystów – spacer otwarty

Władze Cieszyna rok temu przekształciły Wydział Kultury w Wydział Kultury i Turystki. Turystyka jest priorytetem. Czy odczuwamy to na co dzień?

Gdzie w Cieszynie są ważne ścieżki i szlaki turystyczne oraz kto z nich korzysta? Jakie miejsca poza wskazanymi w przewodnikach chcemy pokazać turystom? Jak turystyka wpływa na życie mieszkańców? Czy w pełni wykorzystujemy potencjał miasta? Czy oferta turystyki kulturalnej jest spójna z innymi obszarami jak rozwój komunikacji i inwestycji miejskich? Co mogą w mieście robić turyści po 22.00? Gdzie i dlaczego pojawiają się turyści i jak Cieszyn widziany jest przez nich z zewnątrz? Turystyka kulturalna jest nie tylko dla przyjezdnych, ale też dla mieszkańców.
 

15 czerwca, sobota, godz. 11.00, start: Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy” 
 

Podczas spaceru chcemy zastanowić się jak chcielibyśmy aby Cieszyn rozwijał się ze względu na turystykę kulturalną. Poprosimy przewodnika żeby opowiedział, które miejsca i obiekty zazwyczaj odwiedzają turyści i skonfrontujemy to z ofertą promocyjną miasta. Spacer będzie szansą do wymiany uwag o turystyce z mieszkańcami.

Spacer poprowadzą:

dr Anna Horolets – Szkoła Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie; prowadziła badania mobilności turystycznej i rekreacyjnej. We współpracy z kilkoma uniwersytetami europejskim organizuje też szkołę letnią o mobilności turystycznej i migracyjnej w Europie.

Henryka Jałowiec – przewodniczka turystyczna, pracuje w  Miejskim Centrum Informacji w Cieszynie.

Agnieszka Muras – Krytyka Polityczna (Świetlica w Cieszynie)

Wydarzenie finansowane jest ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Spacery edukacyjne: kierunki kultury”.

 


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij