Władze Cieszyna rok temu przekształciły Wydział Kultury w Wydział Kultury i Turystki. Turystyka jest priorytetem. Czy odczuwamy to na co dzień?
Gdzie w Cieszynie są ważne ścieżki i szlaki turystyczne oraz kto z nich korzysta? Jakie miejsca poza wskazanymi w przewodnikach chcemy pokazać turystom? Jak turystyka wpływa na życie mieszkańców? Czy w pełni wykorzystujemy potencjał miasta? Czy oferta turystyki kulturalnej jest spójna z innymi obszarami jak rozwój komunikacji i inwestycji miejskich? Co mogą w mieście robić turyści po 22.00? Gdzie i dlaczego pojawiają się turyści i jak Cieszyn widziany jest przez nich z zewnątrz? Turystyka kulturalna jest nie tylko dla przyjezdnych, ale też dla mieszkańców.
15 czerwca, sobota, godz. 11.00, start: Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy”
Podczas spaceru chcemy zastanowić się jak chcielibyśmy aby Cieszyn rozwijał się ze względu na turystykę kulturalną. Poprosimy przewodnika żeby opowiedział, które miejsca i obiekty zazwyczaj odwiedzają turyści i skonfrontujemy to z ofertą promocyjną miasta. Spacer będzie szansą do wymiany uwag o turystyce z mieszkańcami.
Spacer poprowadzą:
dr Anna Horolets – Szkoła Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie; prowadziła badania mobilności turystycznej i rekreacyjnej. We współpracy z kilkoma uniwersytetami europejskim organizuje też szkołę letnią o mobilności turystycznej i migracyjnej w Europie.
Henryka Jałowiec – przewodniczka turystyczna, pracuje w Miejskim Centrum Informacji w Cieszynie.
Agnieszka Muras – Krytyka Polityczna (Świetlica w Cieszynie)
Wydarzenie finansowane jest ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Spacery edukacyjne: kierunki kultury”.