Jaki był prawdziwy przebieg tragicznych wydarzeń katastrofy 11 marca 2011 r. w Fukushimie oraz w kolejnych miesiącach i latach?
W 5. rocznicę katastrofy w Japonii spowodowanej technologią jądrową, trzęsieniem ziemi i tsunami w prefekturze Fukushima, Fundacja 'Midori’, Fundacja 'Strefa Zieleni’ i Społeczny Monitor Atomowy zapraszają serdecznie na projekcję filmu dokumentalnego oraz debatę panelową i dyskusję z udziałem publiczności poświęcone tym wydarzeniom i ich konsekwencjom.
Spotkanie odbędzie się 14 marca 2016 r. (poniedziałek), w godz. 17:00-19:15, w Warszawie, w siedzibie 'Krytyki Politycznej’ przy ul. Foksal 16, II piętro.
Program: 1. Projekcja filmu dokumentalnego pt. „Pełzająca elektrownia jądrowa” (32 min.) [*]
2. Panel dyskusyjny z udziałem:
# Barbary Henmi, współzałożycielki i prezeski Fundacji 'Midori’ oraz wieloletniej mieszkanki Tokio, obecnej tam także w momencie trzęsienia ziemi i katastrofy w EJ Fukushima
# Jana Haverkampa, eksperta Greenpeace ds. energetyki jądrowej na Europę Środkową i Wschodnią
# Marcina Harembskiego, szefa Społecznego Monitora Atomowego i analityka polityki jądrowej – moderator dyskusji i prowadzący spotkanie.
@ Jaki był prawdziwy przebieg tragicznych wydarzeń katastrofy 11 marca 2011 r. w Fukushimie oraz w kolejnych miesiącach i latach?
@ Jakie było i jest postępowanie przemysłu jądrowego i rządów w tym względzie?
@ Jaka sytuacja panuje obecnie z punktu widzenia społeczeństwa obywatelskiego?
@ Czego jeszcze nie wiemy w tej sprawie?
@ Jakie rodzi to konsekwencje dla nas jako ludzi i mieszkańców Polski?
@ Jak sobie radzą i nie radzą z konsekwencjami uchodźcy z Fukushimy i mieszkańcy Japonii?
@ Czy możemy nadal bezkrytycznie przyjmować zapewnienia o bezpieczeństwie energetyki jądrowej oraz jej przydatności dla ludzkości i dla Polski? 3.
Czas na pytania i odpowiedzi oraz dyskusję z publicznością.
[*] Film udostępniony dzięki uprzejmości Fundacji 'Strefa Zieleni’