Jaś Kapela

Ja, lewacki cwel

Wszystkich życzących mi rychłej śmierci pozdrawiam i również łączę życzenia: dystansu, pokoju i miłości. 

W ciągu ostatnich dni dostałem wiele wiadomości od ludzi, którym – jak rozumiem – leży na sercu dobro cywilizacji chrześcijańskiej, a w szczególności naszej ojczyzny – Polski. Myślę tak, gdyż zdarzyło się to tuż po tym, jak „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że policja przeszukała dom Damiana Kowalskiego, redaktora naczelnego portalu Parezja.pl i twórcy inicjatywy „Nie dla islamizacji Europy”. Uwaga publiczności zwróciła się na mnie dlatego, że to ja złożyłem doniesienie do prokuratury, dotyczące paragrafu 256 Kodeksu karnego: „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Prokuratura przychyliła się do mojej opinii i zarekwirowała komputer, telefon komórkowy i kartę SIM Kowalskiego. To najwyraźniej nie spodobało się wielu osobom.

Zainteresowanie moją osobą zwiększył fakt, że facebookowy fanpejdż „Żelazna logika” umieścił zdjęcie przedstawiające mnie na tle ściany opatrzonej wyskrobanym przez kogoś napisem „papierz chuj, Polska kurwa”, obok której postanowiłem się kiedyś sfotografować. Pod zdjęciem zamieszczono komentarz o tym, że pobieram stypendium MKiDN. Chciałbym od razu powiedzieć, że nie wystarczy wulgarnie wyrażać się o Polsce i szefie dominującego w tym kraju wyznania, żeby otrzymać stypendium Ministerstwa Kultury, ale pewien krytyczny stosunek do naszej ojczyzny może się przydać. Co państwu polecam. Zdjęcie to wylądowało również na stronie demotywatorów, Wykopie i kilku innych fanpejdżach (między innymi Związku Przedsiębiorców i Pracodawców). Wielu komentatorów miało problem ze zrozumieniem, że niekoniecznie muszę się z zamieszczonym na zdjęciu napisem utożsamiamiać. W istocie, mimo wielu zastrzeżeń, zdania na temat żadnego z ostatnich papieży nie formułuję aż tak dosadnie. A co do Polski, cóż.

Czasami ją kocham, ale czasem, gdy czytam sobie wiadomości od różnych jej dzieci, myślę sobie, że jednak niezła z niej musiała być kurwa, skoro wychowała takie potomstwo.

Ale mogą się państwo sami przekonać.

Użytkownik Facebooka o nicku Weronika Ładna, pracujący w Orange mieszkaniec Tych, absolwent UW, pisze: „Jaś Kapela pół kurwy pół cwela”. Marcin Lewandowski z Koszalina, student AWF, pyta: „Preferujesz z dupy do ust czy odwrotnie ??”. Nie znam Marcina, więc chyba zbyt wcześnie dla nas na takie intymne rozmowy. Marcin Gilowski, fan Janusza Korwin-Mikkego i miasta Szczyrk, wysłał mi wiadomość o treści: „Żałosny dupku”. Użytkownik Radziecki Bolszewski stwierdza: „masz wjebane jak cie spotkam a spotkam cie na pewno zobaczymy czy wtedy ci ruski tez pomoga”. Nie wiem, skąd bierze tę pewność i co chodzi z ruskimi, ale również pozdrawiam. Użytkownik z Poznania o nicku Kowal Kowalski dodaje: „Ludzki śmieciu, uświadom sobie że już niedługo przyjdzie taki czas kiedy takie robactwo jak ty bedzie napierdalane na każdym kroku”. Hmm, może w Poznaniu. Ale to zawsze było dziwne miasto. Artur Grzelakowski z Pułtuska, absolwent Zespółu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie, zastanawia się: „Ciekawe kto pierwszy cie dopadnie, żydowska hołota czy normalni chłopcy”. Nie jest to trudne pytania, bo „żydowskiej hołoty” u nas prawie nie ma, a normalny chłopców – jak widzimy – mamy w bród. Użytkownik Piotr Zajawka Gregorek, rocznik 1992, ma dla mnie życzenia: „Życzę ci żebyś zdechł na raka, jak ci pasuje islam to w*pierdalaj do Arabii Saudyjskiej pajacu, i naszej religii nie dotykaj”. Pragnę uspokoić Piotrka, że nie dotykam, a wręcz nie chciałbym mieć nic wspólnego z jego religią.

Michał Dyzio z Łodzi pisze: „Chuj z Tobą I Twoim życiem spalić Cię na stosie !” Obawiam się, że takich praktyk nie stosuje się już od jakiegoś czasu, ale chuj ze mną. Użytkownik Azmin Turgou, fan Pawła Kukiza, zapewnia: „jasiu ! masz u mnie zapewnione że jeśli tylko spotkamy się gdzieś kiedyś to napluję ci po chrześcijańsku w ryj !”. Czy to samo zrobiłby Jezus na jego miejscu? W każdym razie mam nadzieję, że się jednak nie spotkamy. Łukasz Janikowski ze Szczecin, aktualnie na wychodźstwie w Oksfordzie, pisze: „pogardzam twoją osobą, jesteś chciwym hujkiem bez zasad, pewnie biopedalem pół hetro i gojowym wegetrianinem. Miałeś bogatych rodziców i jesteś zeosutym dzieckiem który się puścił za ile, proszę powiedz, jaka suma cię skusiła aby propagować syf i chaos?” Trudno powiedzieć, czy była to jakaś konkretna suma. Generalnie robię to raczej za darmo i dla przyjemności. Użytkownik Tylko Stilon pisze: „Gościu, już po tobie. Nie jest to kolejna Facebookowa groźba. To twój koniec. Jż mamy cię na oku od dawna lecz przelałeś ostatnią kroplę goryczy i zapłacisz za wszystko. Do zobaczenia”. Patrząc na zdjęcia, jak to, trudno brać takie zapewnienia na poważnie, ale zawsze miło, że ktoś ma mnie na oku. Piotr Mroczkowski z Giżycka pyta: „myslales o wyjezdzie do Syrii? ISIS cie wezmie z rozkosza lajzo, w sam srodek dupy i nozem po szyi”. Przyznaję, że takiego wyjazdu nie planowałem, ale korzystając z okazji polecam inicjatywę Płonące Miasta, zachęcającą do pomocy ofiarom wojny domowej w Syrii.

Remigiusz Sadowski z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie pisze: „Myślałem człowieku,że jeszcze masz odrobinę mózgu ale jesteś wyjątkowo pierdolnięty. Poczekaj na wezwanie do prokuratury o znieważenie Polski oraz obraze katolików”. Ok, będę czekał. Marek Koseski, kucharz w Clarion Hotel Admiral, przyznaje: „za to zdjecie papierz huj polska kurwa to bym cie zajebal chetnie smieciu zajebany bez honoru dlaczego cie matka nie wyskrobala???” To raczej pytanie do mojej mamy, ale widocznie chciała mieć syna. Jakub Szemrany wyznaje: „Geniuszu.Doswiadczam twojej lewackiej tolerancji od ponad 20 lat w roznych panstwach tolerancyjnej UE. Mozesz sobie dupe swojimi teoriami podetrzec.W zderzeniu z rzeczywistoscia sa nic nie warte.Doswiadczylem Pakistanw ,Afganczykow Palestycznykow i turkow.I powiem ci kolego jedno.SPALIC ICH. P.S: Polecam przeczytac znaczenie slowa tolerancja i akceptacja P.S.2 : Robilem robie i bede robil ortografy wiec daruj.” Nie ma problemu, daruję. Roman Michalak zastanawia się: „Jaś, rodzicą musi być przykro za takie brzydkie dziecko, co? Mówili ci to? Czy też mają takie niewyjściowe twarze? I jakoś to przełkneli? Masz dziewczynę? Strzelam że nie, a jesli już jest to wrzuć foto, chetnie skomentuje potwora. Twarz i mózg masz do naprawy, z tym ze to drugie „mózg” chyba niemożliwe. Pozdrawiam serdecznie”. Również pozdrawiam Romana i mam nadzieję, że nie czuje się zbyt samotnie, robiąc burgery w Norwegii. Ale chyba tak, skoro fantazjuje o cudzych dziewczynach.

Kamil Kandulski z Gimnazjum nr 4 w Zielonej Górze pisze: „POWIEM CI TYLKO TYLE , ZE JESTES GOWNEM , BO NIE MA SLOW ABY WYPOWIEDZIEC SIE O TWOIM DEBILIZMIE MOZE MASZ INNE POGLADY RELIGIJNE ALE NA JAKI CHUJ TY WYZYWASZ PAPIERZA ?”. Jako gówno pozwolę sobie zamilczeć, w końcu gówno nie ma ust. Mateusz Nawój życzy sobie: „ty jebany cwelu zebym cie nie spotkal na ulicy bo cie rozkurwie szmaciarzu jebany!”. Muszę powiedzieć, że podzielam te życzenia. Użytkownik Kon Rad lubi auto felgi i radzi: „Gościu , ja ci tyle powiem… po ciebie też przyjdą za twoje „zgłaszajcie polaczków” bo obrażasz twój były naród. Ponadto powinieneś cenzurować nazwiska osób które cytujesz w swoich wypocinach. Jeśli chcesz straszyć ludzi pozwami to najpierw zadbaj o to by nikt na ciebie haka nie miał. Bo jak ci którzy poczuli się dotknięci tym co gadasz , wytoczą ci pozwy to się nie wypłacisz do końca życia ze swojej redaktorskiej pensyjki. Chyba że uważasz że dzienikarzykowie są nietykalni. Kapelka . Redaktorku szmatławca promującego homosiów i przekupnych złodziei z Wiejskiej. Jesteś prostakiem. Zobaczysz piewco muzułmanów. Jesli przejmą władzę to za twoje długie kudły obetną ci głowę . Ci sami muzułmanie których tak wielbisz. Bo taki szariat jest. Jeszcze się obudzisz lewaczku…” Jednak nie posłucham jego rady, raczej uważam, że to użytkownicy powinni cenzurować swoje wypowiedzi, jeśli nie chcą być pod nimi podpisani.

Patryk Trybuś uważa: „TY LEWACKA KURWO SMIERC ISLAMSKIM SZMATA KAZDA ISLAMSKA KURWA BEDZIE PALONA !!!!!!!!!!!!!! SWIATEM ZADZI POLSKA!!”. Hehe, chyba nie. Piotr Gruchała, pracownik Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych – Belma S.A. oraz fan Antoniego Macierewicza pisze: „Jesteś wyjątkowo popierdolony! Nie zdziwie się więc, jeśli resztę wakacji spędzisz ze zdrutowaną szczęką na OIOM-ie. I szczerze mówiąc rad byłbym z tego niesamowicie!” Niektórzy mają jednak dziwne powody do radości. Mikołaj Grohs z Zespółu Szkół Łączności w Gdańsku ma nadzieję: „Oby Ci jakas muslim rodzine zgwałcił cwelu. Twoja logika jest żałosna do tego poziomu, że oprócz obrażania i rzucania gównem w Twoja facjate nie zdobede się na jakiekolwiek formy dyskusji. Nie dyskutując i nie pozdrawiając: zgiń rychło.” Niestety, nie mogę tego obiecać.

To tylko część wiadomości, które dostałem w ciągu ostatniej doby. Nie wszystkie są równie wulgarne i niesympatyczne. Są też wyrazy wsparcia, ale przeważa agresja. Trochę to smutne, ale dowodzi tylko tego, o czym pisałem wcześniej.

Nie potrzebujemy w Polsce dodatkowo szukać islamskich ekstremistów, ludzi pełnych nienawiści mamy pod dostatkiem.

Wszystkim im życzę więcej dystansu do rzeczywistości, miłości i pokoju w sercu. 

Pisownię wszystkich przytoczonych w tekście wypowiedzi pozostawiono w oryginale. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jaś Kapela
Jaś Kapela
Pisarz, poeta, felietonista
Pisarz, poeta, felietonista, aktywista. Autor tomików z wierszami („Reklama”, „Życie na gorąco”, „Modlitwy dla opornych”), powieści („Stosunek seksualny nie istnieje”, „Janusz Hrystus”, „Dobry troll”) i książek non-fiction („Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu”, „Polskie mięso”, „Warszawa wciąga”) oraz współautor, razem z Hanną Marią Zagulską, książki dla młodzieży „Odwaga”. Należy do zespołu redakcji Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Opiekun serii z morświnem. Zwyciężył pierwszą polską edycję slamu i kilka kolejnych. W 2015 brał udział w międzynarodowym projekcie Weather Stations, który stawiał literaturę i narrację w centrum dyskusji o zmianach klimatycznych. W 2020 roku w trakcie Obozu dla klimatu uczestniczył w zatrzymaniu działania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Drzewce.
Zamknij