Myśleliście, że TikTok to tylko kolejna aplikacja dla nastolatków, której nie rozumiecie tak samo jak desperacko próbujący w niej zaistnieć Andrzej Duda? Nic bardziej mylnego. Rosnącą popularność tego medium postanowili wykorzystać w słusznej sprawie Kevin DiPalma i jego mąż Ivo, którzy wychowują wspólnie trzyletniego Nasima, a w sieci walczą z hejtem wobec tęczowych rodzin.
Wychodząc z założenia, że fobie biorą się z lęku przed nieznanym, a zatem również z niewiedzy, dwóch amerykańskich gejów postanowiło rozprawić się z niechęcią do osób LGBT+.
Na celownik wzięli stereotypy i wątpliwości, z którymi najczęściej spotykają się homoseksualiści wychowujący dzieci. Kevin DiPalma i jego mąż Ivo rozbrajają hejterskie działa homofobów na swoim kanale na TikToku. Robią to w tak uroczy i zabawny sposób, że zaledwie w pół roku udało im się uzbierać w sieci grono ponad 200 tys. fanów.
@familyfab76 How fast Time flies! #forupage #familyfab76 familystrong
Obserwatorzy pary mogą zobaczyć, jak wygląda codzienność dwóch ojców, którzy kilka lat temu powiększyli swoją rodzinę. Nasim trafił do ich domu, gdy miał trzy tygodnie. Kevin i Ivo najpierw zostali jego rodzicami zastępczymi, a następnie zdecydowali się na adopcję. Chłopiec nie tylko znalazł ciepły dom, ale przede wszystkim dwójkę kochających go do szaleństwa rodziców, z którymi życie – jak widać na TikTokowych nagraniach – nigdy nie jest nudne.
Family Challenges Misconceptions of LGBTQ+ Parenting Using TikTok
This family is using social media to shatter stereotypes and misconceptions about LGBTQ+ parenting
Opublikowany przez NowThis Politics Wtorek, 2 lipca 2019
Jak to wygląda na co dzień?
Wspólne pikniki, nauka jazdy na rowerze, tańce w strojach Batmana i malowanie twarzy – to tylko część internetowego pamiętnika całej trójki, ale i dowód, że dzieciństwo Nasima niczym nie różni się od tego, które przeżywają inni jego szczęśliwi rówieśnicy.
czytaj także
„Czy nie boimy się, że zrobimy z naszego syna geja?” – pyta Kevin na nagraniu opublikowanym przez portal Now This i natychmiast odpowiada: „Nie!”, tłumacząc, że Nasim będzie dokładnie tym, kim on sam będzie chciał (no i Bóg – dodają). O przywiązaniu do duchowości bohater filmiku mówi kilkukrotnie, wskazując na powszechne przekonanie religijnych społeczeństw, że homoseksualiści „będą smażyć się w piekle”. Kevin podkreśla, że kocha Boga tak samo, jak on jego rodzinę.
Wszystko brzmi pięknie, ale czy Kevin i Ivo nie obawiają się, że gdy ich syn pójdzie do szkoły, padnie ofiarą szykan ze strony kolegów? „Tak, boimy się, ponieważ znęcanie się nad słabszymi to jeden z największych problemów amerykańskiego społeczeństwa” – słyszymy w odpowiedzi. „Ale my zamierzamy nauczyć Nasima bycia kochającym, uprzejmym i wrażliwym człowiekiem” – mówi Kevin. „Bo właśnie taką jesteśmy rodziną” – dodaje Nasim.
@familyfab76 God your promised an awesome breakfast and you end up with cereal! #familyfab76 #forupage #familyfun
Głównym celem internetowej działalności jego ojców jest sprawienie, by wieść o tym, że dwóch mężczyzn zakłada rodzinę, przestała być traktowana jak sensacja i dziwactwo. Dlaczego? „Bo tęczowe rodziny są takie same jak wszystkie inne” – przekonują Kevin i Ivo, ale jednocześnie przyznają, że muszą mierzyć się z ogromem nienawiści z powodu swoich życiowych wyborów.
Początkowo to ignorowali, jak przyznaje Kevin, ale z czasem zrozumieli, że nie mogą godzić się na zalew hejtu. Brak reakcji to ich zdaniem przyzwolenie na dalszy rozlew homofobii. Jednocześnie odpowiedzią na szykany, agresję i niechęć w przekonaniu TikTokerów nie powinny być przemoc i obrażanie innych, lecz edukacja poprzez zabawę i dobry humor. A nauka powinna zacząć się od pytania, które stawia Kevin, czyli: „Jakie uprzedzenia mają ludzie wobec społeczności LGBT+?”.
@familyfab76 This had to be our version because we just could not get it together! #forupage #familyfab76
„Myślą, że żyjemy w grzechu, że jesteśmy zboczeńcami, że nie potrafimy wychować dzieci, że zrobimy z nich gejów i lesbijki” – przyznaje ojciec Nasima i zapewnia, że wszystko, co robi ze swoją rodziną w sieci, dzieje się właśnie po to, by obalić te nieprawdziwe tezy, pokazać heterykom oraz młodym osobom LGBT+, że każdy człowiek ma prawo do stworzenia szczęśliwego związku i rodziny.
To ważna lekcja dla homofobicznej Polski. Może Andrzej Duda powinien częściej zaglądać na TikToka?
Źródło: Oveja Rosa, Now This