Miasto

Refleksja o transformacji

Rafał Woś będzie gościem spotkania w Bibliotece Sopockiej, 7 grudnia o godz. 16.00.

Krytyczne spojrzenie na przemiany ustrojowe uważane za źródło polskiego sukcesu musi odbić się szeroki echem. Tak też było po wydaniu książki Rafał Wosia. O skutkach zakochania się polskich elit w neoliberalizmie zaczęło dyskutować w 25. rocznicę przemian ustrojowych. Wtedy to, publikacja Rafała Wosia dała argumenty do tego, aby przestać ślepo wierzyć, że neoliberalizm był jedynym ratunkiem polskiej gospodarki.

Dziś – 25 lat po przełomie – Rafał Woś proponuje spojrzeć na naszą gospodarkę z zupełnie innej perspektywy. Nauczyć się nowego krytycznego spojrzenia na ekonomiczne i polityczne dogmaty, w których władaniu pozostajemy od dwóch i pół dekady (a może i dłużej). Wyjść poza złudne przeświadczenie, że wzrost gospodarczy zależy tylko od taniej siły roboczej. Cały bogaty Zachód również kiedyś myślał, że czysty liberalizm (a potem neoliberalizm) to najlepsza i najszybsza droga rozwoju. Potem jednak zobaczył, że to wcale nie jest takie oczywiste.

Opis Wydwnictwa StudioEMKA

Spotkanie Zaczytajmy się z udziałem Rafała Wosia, poświęcone książce „Dziecięca choroba liberalizmu” odbędzie się w poniedziałek 7 grudnia o godz. 16.00, w Bibliotece Sopockiej, ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot. Wstęp wolny.

Rafał Woś – publicysta ekonomiczny POLITYKI, wykładowca Collegium Civitas i laureat Nagrody im. Dariusza Fikusa 2015. Autor książki Dziecięca choroba liberalizmu (2014). Przygotowuje doktorat na temat polskiej transformacji neoliberalnej.

Zaczytajmy się! jest częścią projektu Zaczytani na żywo realizowanego w czterech filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.  Dotychczas odbyło się 6 spotkań w ramach cyklu.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Biblioteką Sopocką. Spotkanie jest częścią projektu „Zaczytani na żywo” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                         

 

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij