Miasto

„Ile audio jest w video?” – dyskusja

Panel jest częścią projektu zainspirowanego filmem Zuzanny Solakiewicz „15 stron świata”. Zaprasza Docs Against Gravity.

Otwarta dla publiczności i na publiczność dyskusja o relacjach między audio a video – w muzyce, w filmie, w sztukach wizualnych i w teatrze. Zaproszeni goście to wybitni przedstawiciele różnych dziedzin sztuki, różnie w swojej pracy odpowiadający na postawione w tytule pytanie.

Panel Ile audio jest w video? jest częścią większego projektu o tej samej nazwie, zainspirowanego filmem Zuzanny Solakiewicz 15 stron świata. W ramach projektu odbędą się warsztaty, wystawa, dyskusja i pokazy filmowe.

Uczestnicy:

Eugeniusz Rudnik – kompozytor, reżyser dźwięku, prekursor polskiej szkoły muzyki elektroakustycznej, pracował przy udźwiękowieniu ponad 300 filmów. Opowie o wypełnianiu dźwiękiem przestrzeni i o tym, ile audio jest w video.

Mikołaj Trzaska – kompozytor, saksofonista, klarnecista, członek takich zespołów, jak Miłość, Łoskot, The Users, NRD, Gdańskie Słoniki czy Masło. Autor muzyki do spektakli, filmów dokumentalnych i fabularnych. Opowie o muzyce w kontrze do obrazu.

Zuzanna Solakiewicz – reżyserka, autorka filmów dokumentalnych prezentowanych na międzynarodowych festiwalach i emitowanych w telewizji. Jej ostatni film, „15 stron świata”, zdobył m.in. nagrodę Krytyki na MFF w Locarno i nagrodę za najlepszy film dokumentalny na BFDKF w Belgradzie. Opowie o tym, ile video jest w audio.

Mateusz Romaszkan – montażysta filmowy, pracował nad projektami studiów filmowych, niezależnych producentów i stacji telewizyjnych. Montażysta i współtwórca scenariusza nominowanego do Oscara© „Królika po berlińsku”. Opowie o dźwiękowym efekcie Kuleszowa.

Zvika Gregory Portnoy – operator i reżyser. Ukończył fotografię na Akademii Sztuki i Projektowania Bezalel oraz wydział operatorski Szkoły Filmu i Telewizji Sama Spiegela w Jerozolimie. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Autor zdjęć do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych.

Prowadzący:

Wojtek Zrałek-Kossakowski – dramaturg i kurator muzyczny, związany z Krytyką Polityczną. Autor realizowanego w ramach 7. Berlin Biennale programu MUSICATION. Reżyser muzycznych (od)czytań dramatów Cecilie Løveid i Salki Guðmundsdóttir.

Organizator: festiwal filmowy Docs Against Gravity

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij