Mirosława Marody oraz Agnieszka Graff. Muzeum POLIN, 26 lutego, godz. 18.00
26 lutego, czwartek, godz. 18.00, Muzeum POLIN
Tożsamość – udręka czy ekstaza?
Spotkanie z Prof. Mirosławą Marody oraz dr Agnieszką Graff.
Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Czy na pewno? W czwartek 26 lutego o godz. 18.00 w Muzeum POLIN rozpoczyna się nowy cykl spotkań poświęconych zagadnieniu tożsamości. O tym, po co właściwie człowiekowi tożsamość i jak pośredniczy ona w naszych relacjach z innymi ludźmi rozmawiać będą wiceprezes PAN prof. Mirosława Marody oraz pisarka i publicystka, dr Agnieszka Graff.
W ramach nowego cyklu spotkań „Kłopoty z tożsamością” w Muzeum POLIN porozmawiamy o relacjach między jednostką a społeczeństwem, o tym, w czym tożsamość pomaga, a w czym przeszkadza i dlaczego z niektórymi poglądami łatwiej nam się identyfikować niż z innymi. Wśród zaproszonych gości będą zarówno eksperci (psychologowie, socjolodzy), jak i publicyści, pisarze – osoby o ciekawych biografiach, które podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z poszukiwaniem tożsamości.
Pierwsze spotkanie z cyklu, zatytułowane „Tożsamość – udręka czy ekstaza?” odbędzie się w czwartek 26 lutego o godz. 18.00. Punktem wyjścia do dyskusji będzie próba zdefiniowania tożsamości. Po co właściwie człowiekowi tożsamość? Czym jest i czemu służy? Gośćmi spotkania będą prof. Mirosława Marody, wiceprezes PAN i socjolożka zajmująca się przemianami we współczesnym społeczeństwie oraz dr Agnieszka Graff, pisarka i publicystka, feministka, członkini zespołu Krytyki Politycznej.
(informacja prasowa)