Krzysztof Tomasik

Wygrzebane: Matka ’89, czyli odrzucona myśl

Z mojej obserwacji postępowania córki wynika, że potrafi zachwycać się koleżankami, zwłaszcza jedną, bardzo zresztą ładną, za to zupełnie nie interesują jej koledzy

Jestem matką 19-letniej dziewczyny, ładnej, miłej, towarzyskiej. Powinnam być szczęśliwa, że w obecnych czasach udało nam się tak córkę wychować. Jest jednak pewne ale. Z mojej obserwacji postępowania córki wynika, że potrafi zachwycać się koleżankami, zwłaszcza jedną, bardzo zresztą ładną, za to zupełnie nie interesują jej koledzy. Traktuje ich jak zło konieczne. Jesteśmy wobec siebie szczere, dlatego podjęłam z córką rozmowę o mężczyznach, kolegach, sympatiach. Stwierdziła, że są denni, brudni, mają czarne paznokcie i myślą tylko o jednym, tj. o seksie. Powiedziała, że chyba nigdy nie zwiąże się z żadnym mężczyzną, po prostu nie interesują jej. Bardzo się tym martwię, uważam, że jest to chyba nienormalne. Odrzucam myśl, że córka może być lesbijką.

Fragment listu podpisanego „Matka”, tygodnik „Razem”, czerwiec 1989.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Krzysztof Tomasik
Krzysztof Tomasik
Publicysta, biografista
Publicysta i biografista, działacz LGBT, członek zespołu Krytyki Politycznej. Autor książek "Homobiografie. Pisarki i pisarze polscy XIX i XX wieku" (2008), "Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u" (2012), "Seksbomby PRL-u" (2014), "Demony seksu" (2015), "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka (2016). Redaktor tomu "Mulat w pegeerze" (2011). Prowadził seminaria biograficzne na Uniwersytecie Krytycznym Krytyki Politycznej.
Zamknij