Miasto

Klub Filmowy LGBT | Trzy serca: postmodernistyczna rodzina

Pokaz filmu połączony z dyskusją prowadzoną przez Mariusza Kurca i Bartosza Żurawieckiego.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | „Trzy serca – postmodernistyczna rodzina”

Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki 

30 września, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Klub Filmowy LGBT zaprasza na pokaz dokumentalnego filmu Trzy serca: postmodernistyczna rodzina (Three of Hearts: A Postmodern Family), reż. Susan Kaplan, USA 2004.

Ten niezwykły film, kręcony przez wiele lat, śledzi historię Sama Cagnina i Stevena Margolina, pary nowojorskich gejów (jeden z nich jest „może trochę bi”). Po siedmiu latach bycia razem Sam i Steve postanawiają otworzyć związek na… kobietę. Poznają Samanthę Singh, zakochują się w niej, rozpoczynają wspólne życie w trójkącie, Samantha zachodzi w ciążę. Narodziny dziecka zmieniają rodzinną dynamikę relacji…

Film zdobył nagrodę dla najlepszego dokumentu na L.A. Outfest – festiwalu kina LGBT w Los Angeles. Dziś, niemal 10 lat po powstaniu, w bardzo interesujący sposób wpisuje się w coraz głośniejszą debatę o poliamorii i związkach wieloosobowych.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Wstęp wolny.

Klub Filmowy LGBT w ramach Uniwersytetu Krytycznego to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu – Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki – zapraszają na dyskusję wokół filmu.

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”.

Bartosz Żurawiecki – krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota” oraz „Ja czyli 66 moich miłości”, „Nieobecni” czy zbioru nowel dramatycznych „Erotica Alla Polacca”.

Kolejne spotkania cyklu:
28.10: Ona mnie nienawidzi (She Hate Me), reż. Spike Lee, USA 2004 
25.11: Długoletni przyjaciele (Longtime Companion), reż. Norman René, USA 1989 
16.12: Mambo Italiano, reż. Émile Gaudreault, Kanada 2003 

Pozostałe seminaria Uniwersytetu Krytycznego w semestrze jesiennym. 

 

uk jesien 2013

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2011-2013” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

UM  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij