Wsparcie Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Profil Zaloguj się

2019-01-17

Édouard_Louis

Louis: Piszę o przemocy, ponieważ jestem optymistą

Opisywanie przemocy tworzy przestrzenie wolności i zmiany. Rozmowa z Édouardem Louisem, autorem „Historii przemocy”.

Adam Glapiński

Nieznośna lekkość niezależności

Cały polityczny światek w bardziej lub mniej otwarty sposób domaga się, aby prezes Kaczyński na niezależnego szefa NBP wpłynął.

ObserwujObserwujesz
Prezydent Adamowicz przekazał kobietom klucz do miasta, 28 listopada 2018, Dwór Artusa w Gdańsku. Fot. Pamela Palma Zapata

To jest zobowiązanie płynące dzisiaj z Gdańska

Mamy symboliczny testament prezydenta Adamowicza – jego przesłanie dzielenia się dobrem i Gdański Model na rzecz Równego Traktowania, a w nim cel – zwalczanie mowy nienawiści i działań motywowanych uprzedzeniami.

Wycofanie amerykańskich wojsk z Syrii to szansa na pokój

Pokój jest możliwy, o ile amerykański establishment raz w życiu przyzna, że zabiegi dyplomatyczne są roztropniejszym wyjściem niż wojna.

Wczytywanie...