Zbiór nagrań wybranych debat dotyczących głosowania nad uchwałami dyskryminującymi osoby LGBT+. Twórcy filmu nie oczekują, że widzowie obejrzą go w całości. Rozumieją, że już po kilku minutach można chcieć go wyłączyć. Film można wyłączyć jednym kliknięciem. Przedstawionej w nim rzeczywistości nie.
Film Tu nie chodzi o ludzi to opracowany przez Jędrzeja Malko zbiór nagrań wybranych debat dotyczących głosowania nad uchwałami dyskryminującymi osoby LGBT+. Materiały wideo rejestrowane były w samorządach z różnych regionów Polski.
W 2019 roku około jednej trzeciej terytorium Polski zostało objęte uchwałami dyskryminującymi osoby LGBT+.
Do końca czerwca 2020 roku aż 97 jednostek samorządowych w Polsce przyjęło uchwały dyskryminujące osoby LGBT+. Są to uchwały ogłaszające „sprzeciw wobec ideologii LGBT”, przygotowana przez Ordo Iuris tak zwana Samorządowa Karta Praw Rodzin oraz własne uchwały przygotowane przez poszczególne samorządy.
czytaj także
W Polsce mieszkają ponad dwa miliony osób LGBT+. Żyją w dużych miastach i małych wsiach, w każdym województwie, powiecie, gminie i mieście. Prezentowane przez nas dyskusje samorządowców jasno pokazują, jak ignorancja i brak podstawowej wiedzy napędzają uprzedzenia i lęki. Jak łatwo przekuć te lęki w konkretne działania. Na razie są to symboliczne uchwały. Na razie.
Kolejne jednostki samorządowe ogłaszają, że osoby LGBT+ nie są u nich mile widziane. Politycy twierdzą, że osoby nieheteroseksualne i transpłciowe są ideologią – próbują przekonywać w ten sposób, że tu wcale „nie chodzi o ludzi”.
I ty możesz zatrzymać prawicowy hejt na osoby LGBT+. Sprawdź jak
czytaj także
Każdy przyjęty dokument to jasny sygnał dla osób LGBT+ mieszkających w takim województwie, powiecie, sołectwie: „nie chcemy cię tu”, „masz siedzieć cicho albo stąd znikaj”. Z pozoru symboliczne uchwały potrafią bardzo realnie krzywdzić. Wzmacniają uprzedzenia i powielają kłamstwa o ludziach, którzy już dziś żyją w strachu przed przemocą i już dziś wyjeżdżają z Polski do krajów, w których nie muszą bać się o siebie i swoje rodziny.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Miłość Nie Wyklucza.