Multimedia

Kongres Kultury i Komunikacji w Cieszynie

Kongres Kultury i Komunikacji w Cieszynie to inicjatywa oddolna organizowana przez obywateli i obywatelki miasta Cieszyna.


Kongres Kultury i Komunikacji w Cieszynie
to inicjatywa oddolna organizowana przez obywateli i obywatelki miasta Cieszyna. Współtworzą ją zarówno osoby związane z organizacjami pozarządowymi jak i instytucjami oraz lokalni twórcy i animatorzy kultury. W 2012 roku, dzięki zaangażowaniu ponad 150 uczestników „Kongresu Kultury i Komunikacji”, udało nam się przeprowadzić pierwszą edycję wydarzenia. Partnerami działania było Miasto Cieszyn, Starostwo Powiatowe oraz Marszałek Województwa Śląskiego. Podczas otwarcia swoje wykłady mieli prof. Tadeusz Sławek, prof. Katarzyna Olbrycht i dr Łucja Ginko. W wyniku pracy w pięciu zespołach roboczych koordynowanych przez lokalnych liderów (Mariusz Andrukiewicz – Fundacja „Być Razem”, Bogusław Słupczyński — CST, Joanna Rzepka-Dziedzic — galeria „Szara”, Michał Paluch i Wojciech Szczurek — Transgraniczne Centrum Wolontariatu) opracowaliśmy postulaty i kierunki kultury, które miały stać się punktem wyjścia do współtworzenia „Strategii Rozwoju Miasta Cieszyna”. Od czasu pierwszego kongresu, dzięki środkom z „Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego” uzyskanymi przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie, udało się przeprowadzić badania na temat dostępu i uczestnictwa w kulturze w Cieszynie. Poza tym zorganizowaliśmy spotkanie otwarte Zoom na kulturę. Co ważne, regularnie spotykamy się w celu pracy nad zmianami w polityce kulturalnej oraz w programach dotyczących kultury.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij