Miasto

Wystawa alternatywnych map Cieszyna

Gdzie całują się mieszkańcy Cieszyna? Co i w jakich ilościach przemycano przez granicę? Jak i czym dojechać/wyjechać do/z Cieszyna?

Mapy o m.in. takiej tematyce stanowią jeden z efektów projektu Spacery edukacyjne: kierunki kultury. Stworzyli je młodzi projektanci – studenci i absolwenci Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przy współpracy z osobami związanymi z miastem. W wyniku serii spotkań powstały różnorodne (ze względu na formę i tematy) mapy. Zarówno mentalne, jak i klasyczne, dla mieszańców i turystów.
 

Do oglądania plenerowej wystawy map, która znajduje się na placu przed Świetlicą Krytyki Politycznej (ul. Zamkowa 1), zachęcamy od 16 do 29 grudnia.
 

Komplet alternatywnych map w formie pakietu można otrzymać BEZPŁATNIE w Księgarni/Czytelni „Na Granicy” między 16 a 19 grudnia lub po Nowym Roku w godzinach otwarcia księgarni (10.00-17.00, wtorek-piątek).
 

***

Rozdajemy też unikatowe mapy-torby w czterech wzorach, które w komplecie przedstawiają „mapę” przemytu na granicy polsko- czeskiej. Aby otrzymać torbę, wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania*:
 

  1. Które wydarzenie zorganizowane w 2014 w Świetlicy Krytyki Politycznej uważa Pan/Pani za najciekawsze?
     

  2. Jakiego tematu spotkania/gości oczekuje Pan/Pani w 2015 roku w Świetlicy Krytyki Politycznej?
     

  3. Co Pani /Pana zdaniem powinno znajdować się na mapie Cieszyna? Czego brakuje w naszym mieście?
     

Na odpowiedzi czekamy w Księgarni lub w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na granicy” bądź pod adresem: [email protected]. Uwaga: odbiór tylko osobisty w Księgarni lub Świetlicy (ul. Zamkowa 1)

 

Spacery edukacyjne: kierunki kultury to dwuletnie (2013–2014) działanie, w ramach którego odbywały się alternatywne spacery po Cieszynie i Czeskim Cieszynie z udziałem mieszkańców i specjalnych gości związanych z kulturą. To także próba zbadania obszarów przestrzeni miejskiej uznawanych przez mieszkańców za ważne, a często pomijanych przez kulturę oficjalną.

 

Mapy powstały w ramach projektu „Spacery edukacyjne: kierunki kultury”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij