Miasto

Uczeń w sieci-szkolenie z edukacji medialnej

Czym jest edukacja medialna? Jak przeprowadzić lekcję z zakresu edukacji medialnej? Jak stworzyć własny program nauczania edukacji medialnej?

Czym jest edukacja medialna? Jak przeprowadzić lekcję z zakresu edukacji medialnej? Jak stworzyć własny program nauczania edukacji medialnej? Odpowiedzi na te pytania otrzymają uczestnicy i uczestniczki bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Fundację Nowoczesna Polska i Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie.

piątek, 3 października, godz. 15.00- 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy”, ul. Zamkowa 1 w Cieszynie
 

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli i nauczycielek z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także animatorów kultury i przedstawicieli NGO. W szczególności zachęcamy do udziału osoby, które nie mają doświadczenia w tematyce edukacji medialnej, a chciałyby wykorzystywać ją w ramach prowadzonych przez siebie zajęć. Nie trzeba być nauczycielem informatyki, bo zasoby z zakresu edukacji medialnej dotyczą także historii, języka polskiego, etyki, wiedzy o społeczeństwie. Propozycje zajęć są zgodne z podstawa programową.

Prowadzenie:


Anna Studnicka- Cieplak

Agnieszka Muras

Program warsztatów obejmuje następujące zagadnienia:

  • Edukacja medialna i kompetencje cyfrowe

  • Każdy ma do odegrania rolę – symulacja lekcji z zakresu edukacji medialnej

  • Zajęcia z edukacji medialnej instant – jak wykorzystywać i dostosowywać gotowe scenariusze

  • Architektura wiedzy – jak skonstruować własny program zajęć z edukacji medialnej

Prowadzące będą pracować z uczestnikami metodą warsztatową. Organizatorzy zapewnią pakiet materiałów dydaktycznych oraz certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy przesłać uzupełniony formularz zgłoszeniowy na adres: [email protected] do dnia 1.10.2014 (włącznie). O wynikach rekrutacji poinformujemy do 2.10.2014 drogę e-mailową lub telefoniczną.

Uczestnicy są zobowiązani do zrealizowania mini projektu zainspirowanego przebytym szkoleniem. Może to być lekcja edukacji medialnej, gazetka szkolna, pogadanka itp. Do 15 listopada powinni przesłać krótką relację z przeprowadzenia zadania. Otrzymają oni pakiet dodatkowych materiałów edukacyjnych oraz zaświadczenie dla siebie i szkoły.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij