Czym jest edukacja medialna? Jak przeprowadzić lekcję z zakresu edukacji medialnej? Jak stworzyć własny program nauczania edukacji medialnej?
Czym jest edukacja medialna? Jak przeprowadzić lekcję z zakresu edukacji medialnej? Jak stworzyć własny program nauczania edukacji medialnej? Odpowiedzi na te pytania otrzymają uczestnicy i uczestniczki bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Fundację Nowoczesna Polska i Świetlicę Krytyki Politycznej w Cieszynie.
piątek, 3 października, godz. 15.00- 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy”, ul. Zamkowa 1 w Cieszynie
Szkolenie skierowane jest do nauczycieli i nauczycielek z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także animatorów kultury i przedstawicieli NGO. W szczególności zachęcamy do udziału osoby, które nie mają doświadczenia w tematyce edukacji medialnej, a chciałyby wykorzystywać ją w ramach prowadzonych przez siebie zajęć. Nie trzeba być nauczycielem informatyki, bo zasoby z zakresu edukacji medialnej dotyczą także historii, języka polskiego, etyki, wiedzy o społeczeństwie. Propozycje zajęć są zgodne z podstawa programową.
Prowadzenie:
Anna Studnicka- Cieplak
Agnieszka Muras
Program warsztatów obejmuje następujące zagadnienia:
-
Edukacja medialna i kompetencje cyfrowe
-
Każdy ma do odegrania rolę – symulacja lekcji z zakresu edukacji medialnej
-
Zajęcia z edukacji medialnej instant – jak wykorzystywać i dostosowywać gotowe scenariusze
-
Architektura wiedzy – jak skonstruować własny program zajęć z edukacji medialnej
Prowadzące będą pracować z uczestnikami metodą warsztatową. Organizatorzy zapewnią pakiet materiałów dydaktycznych oraz certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
Aby wziąć udział w szkoleniu, należy przesłać uzupełniony formularz zgłoszeniowy na adres: [email protected] do dnia 1.10.2014 (włącznie). O wynikach rekrutacji poinformujemy do 2.10.2014 drogę e-mailową lub telefoniczną.
Uczestnicy są zobowiązani do zrealizowania mini projektu zainspirowanego przebytym szkoleniem. Może to być lekcja edukacji medialnej, gazetka szkolna, pogadanka itp. Do 15 listopada powinni przesłać krótką relację z przeprowadzenia zadania. Otrzymają oni pakiet dodatkowych materiałów edukacyjnych oraz zaświadczenie dla siebie i szkoły.
Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.