"Grupy skrajnie wykluczone – strategie pracy z migrantami romskimi" to tytuł sobotniego warsztatu w Gdańsku.
Warsztaty Grupy skrajnie wykluczone – strategie pracy z migrantami romskimi odbędą się w sobotę, 13 września w godzinach 12.00-15:00. Zajęcia skierowane są w szczególności do aktywistek, dziennikarzy, pracowniczek, pracowników instytucji publicznych, oświatowych i kultury.
Trzygodzinne spotkanie poprowadzą specjaliści z zakresu asystentury skierowanej do romskich migrantów z Rumunii, dialogu międzykulturowego, języka publicznego dyskursu.
Prowadzący warsztaty:
Maciej Mandelt – asystent rodzin romskich migrantów we Wrocławiu, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego Nomada, Publicysta Dziennika Opinii, Członek Klubu Krytyki Politycznej we Wrocławiu
Celem zajęć jest wypracowanie strategii działania na rzecz romskich migrantów i budowania relacji.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązują zapisy: [email protected]
Warsztaty Grupy skrajnie wykluczone – strategie pracy z migrantami romskimi, odbędą się w sobotę, 13 września w godzinach 12.00 – 15.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk. Wstęp wolny.
Po warsztatach odbędzie się debata Jakiej integracji potrzebujemy? Romowie w Polsce – lokatorzy, turyści, imigranci?, czyli o jednej z najgoręcej komentowanych w ostatnim czasie spraw. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 września, o godz. 16.00. W rozmowie prowadzonej przez Romana Kurkiewicza udział wezmą aktywiści oraz samorządowcy.
Na początku sierpnia rodzina rumuńskich Romów, mieszkająca w gdańskim Jelitkowie decyzją lokalnych władz i urzędników została wyrzucona z zamieszkiwanego miejsca. Sytuacja Romów rumuńskich z Gdańska pokazuje, że niezbędne jest wypracowanie narzędzi, które umożliwiałyby proces wzajemnej integracji z grupą wykluczonych społeczności migrantów.
Organizatorami warsztatów i debaty są Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście i Klub Krytyki Politycznej we Wrocławiu.
Wydarzenie jest częścią projektu Time To Talk dofinansowanego ze środków Open Society Foundations.