Krzysztof Witkowski porozmawia z Michałem Zygmuntem o jego książce. A Kamila Salwerowicz przeczyta fragmenty powieści "Nienawiść".
Szanowni Państwo, bardzo nam przykro, ale z przyczyn od nas niezależnych spotkanie z Michałem Zygmuntem nie dojdzie do skutku.
Przepraszamy!
—
Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Nienawiść„. Z jej autorem – Michałem Zygmuntem porozmawia Krzysztof Witkowski (KP Łódź). Spotkanie połączone z performatywnym czytaniem fragmentów powieści w wykonaniu Kamili Salwerowicz, aktorki Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
9 grudnia, wtorek, g. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101
O książce:
Warszawa, rok 2084. Miłość, powab i czysty rozum to tylko nazwy tabletek poszerzających możliwości tych, których na nie stać. W mieście rządzonym zasadą segregacji generacyjnej i przepełnionym uchodźcami z najbiedniejszych krajów świata – Kuwejtu, Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej – zostaje popełnione morderstwo. Na miejscu zbrodni śledczy znajdują zapiski sprzed 70 lat, dziennik pisany nienawiścią. Już nic nie będzie takie jak wcześniej.
Nowa książka Michała Zygmunta to trzymający w napięciu antykryminał SF, a zarazem dystopia, w której autor przekonująco kreśli wizję kształtu świata będącego efektem dzisiejszej erupcji agresji w sferze polityki i debaty publicznej.
Michał Zygmunt (1977) – człowiek-orkiestra, zdarzyło mu się prowadzić talk-show, współtworzyć queerowy magazyn, publikować w opanowanym przez PiS tygodniku i kandydować na prezydenta Wrocławia z ramienia happeningowego komitetu Gwiazdy we Włosach. Autor powieści New Romantic (2007) i Lata walk ulicznych (2010), współautor antologii prozatorskich Wolałbym nie (2009) oraz Mot Nord – podróż na północ (2012). Stypendysta Dagny (2011), PISF (2013), MKiDN (2013) oraz Wyszehradzkiej Rezydencji Literackiej (2014). Nominowany do nagrody Superhiro 2010 za Lata walk ulicznych, finalista, z Karolem Radziszewskim, nagrody filmowej PISF i MSN za projekt Męczeństwo Sebastiana (2012). Grał w filmach Karola Radziszewskiego – Ludwika Wittgensteina w MS101 (2012) i Antoniego Jahołkowskiego w Książę (2014).
Spotkanie dofinansowane ze środków European Cultural Foundation.