Miasto

Liberałowie i lewica wobec ofensywy prawicowego populizmu

Debata o doświadczeniach polskich i rosyjskich.

Fundacja Centrum Prasowe, we współpracy z Collegium Civitas, “Liberte” i Krytyką Polityczną zapraszają.

W dyskusji udział wezmą:
– Aleksander Bikbow – MGU (Moskwa)
– Agnieszka Lichnerowicz – TOK FM
– Michał Sutowski – Krytyka Polityczna

Debatę moderować będzie dr Łukasz Jurczyszyn – Collegium Civitas

Dyskusja prowadzona będzie w jez. angielskim.

8 grudnia, czwartek, godz. 17.30, w siedzibie FCP, Nowy Świat 58, Warszawa

Biogramy gości:

Aleksander Bikbow – socjolog, tłumacz i wydawca. Zastępca dyrektora Centrum Współczesnej Filozofii i Nauk Społecznych MGU im.Łomonosowa w Moskwie. Jest redaktorem interdyscyplinarnego pisma “Logos” oraz koordynatorem powstałej w 2012 r Niezależnej inicjatywy badawczej, zajmującej się badaniem protestów społecznych I ruchów opozycyjnych w Rosji.

Agnieszka Lichnerowicz – polska dziennikarka, reporterka radia Tok FM, w którym prowadzi audycję Światopodgląd. Ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W pracy dziennikarskiej specjalizuje się w tematyce międzynarodowej[2]. Laureatką Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego (2012) przyznawanej przez Polską Agencję Prasową

Michał Sutowski – politolog i publicysta, sekretarz redakcji „Krytyki Politycznej”. Koordynator Instytutu Studiów Zaawansowanych. Zajmuje się m.in. ideologią polskiej opozycji demokratycznej, polityką rosyjską i niemiecką, a także myślą polityczną Carla Schmitta, Chantal Mouffe i Borysa Kagarlickiego. członek zespołu Wydawnictwa KP. Redaktor pism politycznych Jacka Kuronia i Stanisława Brzozowskiego. W 2012 przebywał na stypendium Krytyki Politycznej w Yale University.

Łukasz Jurczyszyn – politolog, socjolog, ekspert ds. radykalizacji i pozamilitarnego bezpieczeństwa w Europie, dyrektor Centrum Interwencji Socjologicznych Collegium Civitas. Koordynator na Polskę, z ramienia Collegium Civitas, badania Komisji Europejskiej DARE (Dialogue About Radicalisation and Equality), poświęconego dwóm rodzajom radykalizacji – skrajnie prawicowej i islamistycznej, oraz polityce bezpieczeństwa w UE.

Gorąca prośba o potwierdzenie: slawomir.popowski[at]wp.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij