Warsztaty z kreatywnego pisania z Tony'm Birchem, australijskim autorem zaangażowanym w działania na rzecz ochrony środowiska.
Chcesz wiedzieć, jak pisać, aby zaczęli Cię czytać? Chcesz umieć opisywać rzeczywistość tak, aby pokazywać istotę problemu? Przyjdź na warsztat z Tony’m Birchem pisarzem i wykładowcą z Melbourne, zaangażowanym w działania na rzecz ochrony środowiska.
Na zajęciach dowiesz się, jak pisać przekonująco o ważnych sprawach oraz jak opisywać rzeczywistość tak, aby pokazywać istotę problemu. Zajęcia odbędą się w języku angielskim.
Zgłoszenia: [email protected]
Warsztaty poprowadzi Tony Birch, pisarz i wykładowca z Melbourne, zaangażowany w działania na rzecz ochrony środowiska.
Warsztaty „Krytycznym piórem. Warsztaty z kreatywnego pisania.”, odbędą się w poniedziałek, 6 października w godz. 17.30 – 20.30, w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, IIp., Gdańsk. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.
Tony Birch – urodził się w Melbourne w dużej rodzinie aborygeńsko-indyjsko-irladzkiego pochodzenia. Pełne wyzwań dorastanie, inspiruje wiele jego prac. Dwa z opowiadań Bircha opowiadają o australijskim systemie szkoły wiktoriańskiej.
Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu Stacje pogody (www.globalweatherstations.com) realizowanego przy wsparciu finansowym z Programu Kultura Unii Europejskiej.
Stacje Pogody (Weather Stations) to międzynarodowy projekt, który stawia literaturę i narrację w centrum dyskusji o zmianach klimatycznych.
Organizacje z Berlina, Dublina, Londynu, Melbourne i Warszawy wybrały pięcioro pisarzy do programu rezydencyjnego trwającego osiemnaście miesięcy. Dzięki niemu stworzono pisarzom okazje do wspólnej pracy i zbadania, jak literatura może inspirować nowe style życia w kontekście najbardziej fundamentalnego wyzwania, przed którym stoi dzisiaj ludzkość – zmieniającego się klimatu.
Dzięki projektowi Stacje Pogody dążymy do stworzenia podstaw dla języka i narracji, które zdolne będą wyrazić przejście od skazanej na porażkę ekonomii opartej o wzrost przemysłowy do społeczeństwa nastawionego na zbalansowany rozwój i szacunek do naszego świata.