Ostatnie wydarzenie muzyczne w 2014 roku w ramach projektu GRA/GRA/nica połączone z 5. urodzinami Świetlicy KP w Cieszynie.
GRA/GRA/nica, czyli cykl darmowych koncertów muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i odważnej dobiega końca. W ramach cyklu odbyło się do tej pory 7 wydarzeń z granicy muzyki i performensu. Część z nich miała miejsce w Świetlicy Krytyki Politycznej (5 koncertów: Mirt/Ter, Lutto Lento, We will fail, Piotrowicz, Piernikowski), a dwa w przestrzeni publicznej (koncert Starej Rzeki na Wzgórzu Zamkowym oraz Wilhelma Brasa na Wieży Piastowskiej).
Piątek, 21 listopada, godz. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej Na Granicy w Cieszynie, ul. Zamkowa 1
„Jednym z głównych założeń cyklu GRA/GRA/nica było pokazanie w Cieszynie twórczości artystów muzyków, którzy przełamują bariery estetyczne, wykonawcze, czasowe, którzy starają się stworzyć nieznaną wcześniej muzykę, zarówno patrząc na to w sensie stylu, przyjętej estetyki, sposobu tworzenia. Postawiliśmy głównie na projekty solowe, bo z takimi chyba w dość złożonych ekonomicznie czasach łatwiej się zidentyfikować. Poprzez pokazanie tych spraw, wręcz niejako udowodnienie, że >muzyka, której nie ma< już istnieje, że granice i limity leżą tylko w jej rozpoznaniu i przyzwyczajeniach słuchaczy (czasem także w lenistwie) wydaje się, że zadziałaliśmy w dość szybki sposób edukacyjnie – na pozór trudna, ciężka do wytłumaczenia na początku muzyka może także sprawić przyjemność, może dostarczać jak najbardziej pozytywnych doświadczeń i wrażeń. Uważam, że po tych zaledwie kilku koncertach stale powiększające się grono stałych bywalców naszych wydarzeń systematycznie wzmacnia i poszerza swoje wymagania muzyczne, tęskniąc za coraz dalszą drogą do przebycia. Etap początkowy mamy już prawie za sobą, mamy nadzieję, że będzie możliwa kontynuacja i dalsza wspólna eksploracja nowych muzycznych i artystycznych obszarów.” – podsumowuje działanie kurator cyklu Wojciech Kucharczyk.
Ostatni z koncertów organizujemy w ramach piątych urodzin Świetlicy Krytyki Politycznej. Przed cieszyńską publicznością wystąpi 5 artystów.
Podczas koncertu wystąpią:
Polly Týkk
DJ 2 Lewe Ręce
Piotr Tkacz / Wojciech Kucharczyk
Gaap Kvlt
Kucharczyk
Krzysztof Kaskader
O artystach:
Polly Týkk i DJ 2 Lewe Ręce organizują w Poznaniu wieczorki z muzyką taneczną, podczas których gościli między innymi Lorenzo Senniego, RSS B0YS, We will fail., Jurga Hallera, Zamilską, Wilhelma Brasa, Ninę z Golden Pudel, Czarnego Latawca, Lutto Lento. Współtworzą kolektyw Za duszno.
Polly Týkk lubi sukulenty i scenę haską. W Cieszynie zagra specjalny czesko-polski error-set dając wyraz swoim fascynacjom słowiańskością. Jako Karolina Karnacewicz pisze o muzyce, publikowała między innymi HIS Voice, Eastern Daze, PopUp.
http://betonowechabry.tumblr.com/ http://www.mixcloud.com/polly_tykk/
Piotr Tkacz – pisze, nie tylko o muzyce, prowadzi audycję, organizuje koncerty i festiwale, występuje, nagrywa, czasem robi też inne rzeczy.
Współtworzy projekty Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Ryzykowna wyprawa Batyskafem, Tkacze, Tirips, Sumpf. Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne.
Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Pradze, Ostravie, Oslo i chciałby jeszcze gdzieś.
http://piotrtkacz.tumblr.com/ http://www.mixcloud.com/dj2lewerece/
GAAP KVLT
Tajemnicza postać w kapturze. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta Inconnu i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł Void. To dość przewrotna nazwa zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego jakim posługuje się twórca. W muzyce wykorzystuję niespokojne i chłodne brzmienia, bębny oraz nagrania terenowe z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu – przemawia twórca.
Wydarzenie finansowane jest ze środków MKiDN w ramach proj. „GRA/GRA/nica”.
Patronat:
http://www.trzeciafala.com/
http://www.popupmusic.pl/
Dziennik Zachodni
Kurator muzyczny: Wojciech Kucharczyk
Współpraca: Mik Misik
WSTĘP WOLNY!