Miasto

Ekologiczne projektowanie – warsztaty

Permakultura, czyli ekologiczne projektowanie z Marcinem Gerwinem, we wtorek, 18 listopada w ramach GlobFest podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.

Jak zaspokoić potrzeby ludzi w taki sposób, aby było to jednocześnie korzystne dla środowiska? Na to pytanie odpowiada permakultura. Ta metoda projektowania została zapoczątkowana przez dwóch Australijczyków – Billa Mollisona i Davida Holmgrena – w latach 70-tych XX wieku.

 


Słowo „permakultura” powstało z połączenia angielskich słów „permanent” (trwałe) i „agriculture” (rolnictwo). Obejmuje ona jednak nie tylko uprawę roślin, lecz także kwestie związane z budynkami, energią, wodą, zrównoważoną gospodarką, lokalnymi walutami, a nawet z organizacją państwa. O tym, do czego permakultura może przydać się w mieście, opowie Marcin Gerwin z Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej.

 


Warsztaty Marcina Gerwina Permakultura – metody ekologicznego projektowania odbędą się w ramach GlobFest – Tygodnia Edukacji Globalnej – we wtorek, 18 listopada o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk.

 


Wstęp bezpłatny.

 

 

Marcin Gerwinz wykształcenia politolog, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju. Tematem jego doktoratu była „Idea i praktyka kształtowania zrównoważonego rozwoju jako wyzwanie współczesnych przemian globalnych”. Współzałożyciel Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej, autor książki „Żywność i demokracja”.



Po warsztatach, o godz. 19:30, zapraszamy na pokaz filmu Recepta na Klęskę, reż. John Webster.

 

 

Pełny program wydarzeń GlobFest podczas Tygodnia Edukacji Globalnej.

 

 


 



 

Spotkanie jest organizowane przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Trójmieście w ramach projektu Zrównoważony rozwój. Akcja: Animacja! współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r.

 

Wydarzenie realizowane jest również w ramach projektu Stacje pogody (www.globalweatherstations.com) przy wsparciu finansowym z Programu Kultura Unii Europejskiej.

 

 

  

 

 

 

 

         

 

 

 

  

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij