Fotorelacje

Fotorelacja: 2. Konferencja „Kultura i rozwój”

W Warszawie po raz drugi odbyła się konferencja organizowana przez Instytut Studiów Zaawansowanych.

25 listopada w domu innowacji społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy w Warszawie po raz drugi odbyła się konferencja organizowana przez Instytut Studiów Zaawansowanych.

Program „Kultura i rozwój” stawia sobie zadanie stworzenia mapy nowych praktyk kulturowych oraz scharakteryzowanie ich pod kątem oddziaływania prorozwojowego. Na program składają się analizy case studies realizowane pod opieką prof. Jerzego Hausnera przez zespół jego seminarzystów, doktorantów i współpracowników w Instytucie Studiów Zaawansowanych w Warszawie, jak również wyniki programu badawczo-konwersatoryjnego Fraktale, prowadzonego przez Edwina Bendyka we współpracy z Fundacją Nowej Kultury Bęc Zmiana w Narodowym Centrum Kultury.

Podczas 2. Konferencji „Kultura i rozwój” zaprezentowaliśmy wyniki tych badań. Omówionych zostało 6 studiów przypadku: Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha 4 (Lublin), Fundacja Cohabitat (Łódź), Koło Gospodyń Wiejskich (Lesznowola), Praska Biblioteka Sąsiedzka (Warszawa),Stowarzyszenie De-novo (Dynów) i Teatr Łaźnia Nowa (Kraków/Nowa Huta) oraz poznamy  konkluzje płynące z konwersatoriów programu Fraktale. Uczestnicy Konferencji odpowiedzieli na pytanie: w jaki sposób nowe praktyki kulturowe zorientowane na upodmiotowienie, wspólnotowość, partycypację i społeczną podtrzymywalność przyczyniają się do podniesienia jakości życia obywateli, to jest – do rozwoju społeczno-gospodarczego. Do grona panelistów zaprosiliśmy m.in. prof. Monikę Kosterę, Edwina Bendyka, prof. Jerzego Hausnera.

Na zamknięcie Konferencji zaprezentowaliśmy spektakl „Lepiej tam nie idź. Zmiany” w reżyserii Michała Borczucha, zrealizowany w ramach programu Samorządu Woj. Wielkopolskiego Wielkopolska: Rewolucje, którego kuratorką jest Agata Siwiak

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Maciej Komorowski
Maciej Komorowski
Fotograf, japonista
Fotograf, japonista, autor fotoreportaży. Członek zespołu Krytyki Politycznej.
Zamknij