Agnieszka Wiśniewska

Atak na prezydenta Adamowicza

Paweł Adamowicz

W całej Polsce organizowane są dziś marsze i wiece przeciwko przemocy i nienawiści. Ludzie, poproszeni o to przez lekarzy i otoczenie prezydenta Adamowicza, oddają krew.

Wczoraj wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas koncertu finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy dotarła do mnie ta wiadomość byłam zszokowana. Pół nocy śledziłam doniesienia medialne w oczekiwaniu na jedną tylko wiadomość: jaki jest stan zdrowia pana prezydenta.

Operacja trwała do późnych godzin nocnych. Kiedy przed drzwi kliniki wyszedł lekarz poinformować, że Paweł Adamowicz żyje, że operacja się zakończyła i o tym, że teraz decydujące będą najbliższe godziny, odetchnęłam z ulgą. Ale wiem, że teraz czeka na najtrudniejsze. Zachowanie spokoju i nieskoczenie sobie do gardeł. Nierozkręcenie spirali nienawiści i wzajemnych oskarżeń.

W całej Polsce organizowane są dziś marsze i wiece przeciwko przemocy i nienawiści. Ludzie, poproszeni o to przez lekarzy i otoczenie prezydenta Adamowicza, oddają krew. Wierzący modlą się.

Nie chcę komentować tej tragedii. W tej chwili, w poniedziałkowy poranek, najważniejsze jest zdrowie prezydenta Gdańska i to, co w tej chwili najbardziej chcę przeczytać, to że stan zdrowia Pawła Adamowicza jest stabilny.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Agnieszka Wiśniewska
Agnieszka Wiśniewska
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl
Redaktorka naczelna KrytykaPolityczna.pl, w latach 2009-2015 koordynatorka Klubów Krytyki Politycznej. Absolwentka polonistyki na UKSW, socjologii na UW i studiów podyplomowych w IBL PAN. Autorka biografii Henryki Krzywonos "Duża Solidarność, mała solidarność" i wywiadu-rzeki z Małgorzatą Szumowską "Kino to szkoła przetrwania". Redaktorka książek filmowych m.in."Kino polskie 1989-2009. Historia krytyczna", "Polskie kino dokumentalne 1989-2009. Historia polityczna".
Zamknij