Wsparcie Wspieraj Wydawnictwo Wydawnictwo Dziennik Profil Zaloguj się
okładka "God Hates Poland"

God Hates Poland

Dodaj do ulubionych

Opis

Za takim nawigatorem jak Wiśniewski chce się iść, takiemu przewodnikowi miło się poddawać. Miasto, nowe technologie, trójwymiarowi bohaterowie uwikłani we współczesność. Jednocześnie czułość i bezwzględność, refleksja i przygoda, groza i humor, a nawet sensacja. Sugestywny, wielowymiarowy, niejednoznaczny świat.

Agnieszka Wolny-Hamkało

Biurowa klasa średnia, największa zagadka 3RP. Od jej kaprysów zależy, kto wygra wybory i jaki operator komórkowy wygryzie konkurencję. Ale kim są ci ludzie? O co im chodzi? O czym marzą? Czego się boją?
To nie jest smutna książka o blokowisku, tam są faken androidy w Tokio, jak u Dukaja.

Wojciech Orliński

– God Hates Poland – powiedziała, a ja na to, że jak to, za co? Za wszystko, rzecz jasna. A dlaczego po angielsku? Żeby każdy zrozumiał, że BÓG NAPRAWDĘ HEJTERZY POLSKĘ.

4 lipca 2014 roku, piątek. Ludzie się rodzą, umierają, spotykają i rozstają. Kochają, nienawidzą i tęsknią. Cierpią na jetlag i bezsenność. Ruszają w miasto i wracają do domu. Pod czujnym okiem dronów i kamer internetowych. 
Dla trojga z nich to początek drogi, na końcu której znajduje się odpowiedź na pytanie „skoro Bóg nienawidzi Polski, to dlaczego ją stworzył?” fragment książki

Nowa powieść, nominowanego do Nagrody Conrada za debiut roku, autora świetnie przyjętego „Jetlaga”.

Zalecenia? Przeczytać. Ale na własne ryzyko: to ksiażka tylko pozornie prosta i łatwa.

Blog Namaste

Urządzenia są nowe, ale problemy stare. Nowoczesna technologia zderza się tu z całkiem nienowoczesną wyobraźnią, a postęp techniczny wcale nie jest równoznaczny z postępem myśli (...). Sztuczna inteligencja to zarazem metafora tego, jak działa literatura: pozwala testować warianty, igrać z potencjalnością, nie przejmować się zanadto tym, co dokonane.

Maciej Jakubowiak

Dwutygodnik.com

God Hates Poland stanowi manifest o nas jako narodzie, naszym wrodzonym mesjanizmie tłoczonym nam we łby w szkolnych ławach, naszych kompleksach i terapii szokowej jakiej wymaga wyzbycie się przywar, które sami sobie przypisujemy. (...) Jest w niej jednak coś, co sprawia, że najchętniej ‘połknęłoby się ją’ za pierwszym czytaniem.

Marcin Zygmunt

Strefa Apokalipsy

Michał R. Wiśniewski

publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, „Arigato”, portalu next.gazeta.pl, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt. Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl

Tytuł:

God Hates Poland

Projekt okładki:

Magdalena Siemieniako

ISBN miękka oprawa:

978-83-64682-79-7

Wymiary:

195x125

Gatunek:

Powieść

Liczba stron:

276

Rok wydania:

2015

Dostawa książek

InPost Paczkomaty

InPost Paczkomaty

Poczta Polska

Poczta Polska

DHL Kurier

DHL Kurier

Pocztex odbiór 
w punkcie

Pocztex odbiór 
w punkcie

Orlen paczka

Orlen paczka

Formy płatności

Karta płatnicza

Karta płatnicza

PayU

PayU

BLIK

BLIK